جمعه, 04 مهر 1399 - Friday, 25 September 2020
کد خبـر : 5611
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

آئین تشییع شهدای حادثه کنارک در بوشهر برگزار شد

 آئین تشییع پیکر پنج تن از شهدای حادثه کنارک روز پنجشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، استاندار و اعضای شورای تامین، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ولایت، خانواده شهدا و مردم ولایتمدار استان بوشهر برگزار شد.

آوای پارسیان : از مجموع ۱۹ شهید حادثه ناوچه کنارک پنج تن شامل ناوبان یکم مکانیک مصطفی پویانفر، ناواستوار یکم الکترونیک سید منصور موسوی نژاد، ناوبان دوم الکترونیک مهدی رازی، ناوبان سوم عرشه حسین سپهری اهرمی و مهناوی یکم تفنگدار رضا دهقانی اهل استان بوشهر هستند که در این استان تشییع و خاکسپاری می‌شوند.

 

 

 

این شهدا پس ازبرگزاری مراسم ویژه نظامی در پایگاه دریایی بوشهر با حضور مسئولان ارشد نظامی و خانواده‌های شهدا و پس از بدرقه برای خاکسپاری به شهرستان‌های خود منتقل می‌شوند.

 

 

 

از این شمار ناوبان دوم شهید مهدی رازی و مهناوی یکم تفنگدار رضا دهقانی در گلزار شهدای بهشت صادق بوشهر به خاک سپرده شدند و بعد از  ظهر امروز پنجشنبه ناوبان یکم مکانیک مصطفی پویانفر در چاه تلخ جنوبی، ناوبان سوم عرشه حسین سپهری اهرمی در اهرم و ناواستوار یکم الکترونیک سید منصور موسوی نژاد در روستای نظرآقا شهرستان دشتستان به خاک سپرده می‌شوند.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این آئین گفت: شهادت ارزشمندترین عروج انسان از این دنیا به دنیای دیگر است به همین دلیل است که خداوند در کتاب خود می‌فرماید شهدا با شهادت خود نمی‌میرند بلکه عمر آسمانی می‌یابند.

 

 

 

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: شهدا با شهادت خود هم در جامعه دنیایی و هم در فضای حقیقی عالم وجود عزت می‌آفرینند و برای دین خود ادامه، استمرار و احیا می‌آفرینند.

 

 

 

وی با بیان اینکه دین خدا با شهادت شهدا باقی است اضافه کرد: شهیدان با معامله با خدا برای مملکت خود اقتدار و افتخار و برای خانواده‌های خود عزت آفریدند.

 

 

 

فرمانده پایگاه نیروی دریایی ارتش در بوشهر گفت: پاسداری از خون شهدای والا مقام مهمترین رسالت مردم و مسئولان است و نباید از این وظیفه غافل شد.

 

 

 

ناخدا یکم جعفر تذکر افزود: شهدا مایه عزت، اقتدار و استقلال نظام جمهوری اسلامی و کشور هستند.

 

 

 

وی بیان کرد: نیروی دریایی ارتش با تقدیم خون هزاران شهید موجب ایجاد نیروی بازدارندگی شده‌ است و این مقاومت باعث شده در این شرایط هیچ قدرتی اجازه جسارت به این مرز و بوم را به خود ندهد.

 

 

 

فرمانده پایگاه  نیروی دریایی ارتش در بوشهر شهادت مظلومانه شهدای رمضان را به خانواده‌های آنان تبریک و تسلیت گفت و یادآورشد: ۴۱ سال است که ایران اسلامی برای حفظ استقلال هزینه می‌پردازد که نمونه بارز این هزینه‌ها، تقدیم شهدای بی‌شمار از سوی مردم ایران است.

 

 

 

تذکر ادامه داد: خون و راه شهدا هرگز رنگ کهنگی به خود نمی‌گیرد و هر اندازه زمان می‌گذرد، به همان مقدار ملت ایران انس بیشتری با راه و خون آنها پیدا می‌کنند.

 

 

 

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر تاکید کرد: باید آرمان‌های انقلاب اسلامی را سرلوحه خود قرار داد.

 

 

 

پس از برگزاری نماز میت به امامت آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر پنج تن از شهدای رمضان به صورت خودرویی از پایگاه دریایی، خیابان ساحلی، میدان ناجا، میدان شهید رئیسعلی دلواری، میدان قدس، چهارراه کشتیرانی به سمت آرامگاه ابدی خود تشییع و به خاک سپرده شدند.

 

 

 

 (بیست و یکم اردیبهشت) در حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناورهای نیروی دریایی ارتش در آب‌های جاسک و چابهار، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد و تعدادی از دریادلان نیروی دریایی به فیض شهادت نائل آمدند.

 

 

 

پس از این حادثه تیم‌های امداد و نجات دریایی در فاصله کوتاه در محل حضور یافتند و مجروحان و شهدا را از شناور تخلیه و به مراکز درمانی منتقل کردند.

 

 

 

نیروهای مستقر در شناور مذکور رشادت مثال زدنی در نجات جان همرزمان خود انجام دادند.

 

 

 

تعداد شهدای این حادثه ۱۹ تن و تعداد مجروحان نیز ۱۵ نفر است که در وضعیت مناسبی به سر می‌برند.     

 

بوشهر ایرنا

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0