چهارشنبه, 09 مهر 1399 - Wednesday, 30 September 2020
کد خبـر : 5633
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

در ارتباطی ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری ۹ پروژه زیرساختی صنعت برق را در استان بوشهر افتتاح کرد

رئیس جمهوری روز پنجشنبه در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با عسلویه ۹ پروژه تامین و انتقال برق استان بوشهر را با ۲ هزار و ۴۰۰میلیارد تومان اعتبار افتتاح کرد.

آوای پارسیان : مدیرعامل شرکت توانیر در این آیین گفت: این پروژه‌ها شامل یک واحد نیروگاهی و ۶ طرح انتقال فوق توزیع و صدها کیلومتر خطوط انتقال و فوق توزیع برق است.

 

 

 

حسن متولی‌زاده افزود: این طرح‌ها به همت متخصصان، پیمانکاران و مشاوران ایرانی انجام شده و بیش از ۹۵ درصد تجهیزات آن ایرانی است.

 

 

 

وی ادامه داد: با افتتاح نیروگاه بخار ۱۶۰ مگاواتی عسلویه ظرفیت اشتغال برای ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و یکهزارو ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم فراهم شد.

 

 

 

متولی‌زاده ادامه داد: دومین پروژه نیز پست ۴۰۰ کیلو ولت پارس(عسلویه) است که با نصب یک ترانس ۵۰۰ مگا ولت آمپری در این پست ظرفیت آن ۲ برابر شده و قادر به تزریق برق به سه پست پایین دستی است.

 

 

 

وی بیان کرد: پروژه اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع و توسعه ناوگان خودرویی شامل ۱۱۸ کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف، ۸۳ دستگاه پست فشار متوسط هوایی و زمینی و ۶ دستگاه کامیونت عملیاتی نیز به ناوگان شرکت توزیع استان بوشهر افزوده شده‌است.

 

 

 

متولی‌زاده ادامه داد: همچنین با افزایش ظرفیت در ۲ پست ۲۳۰ کیلو ولت بوشهر ۱ و گناوه، ۳۲۰ مگاولت آمپر به ظرفیت این پست‌ها افزوده شد.

 

 

وی گفت: با اجرای این طرح سطح خدمات به مشترکان در استان بوشهر افزایش می‌یابد تا در آستانه فصل تابستان شاهد رضایت‌مندی بیشتر آنها باشیم.

 

 

 

متولی‌زاده افزود:امسال در سال جهش تولید برای تامین برق متقاضیان جدید بویژه در بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن محدودیتی وجود ندارد تا تامین برق این واحدهای تولیدی زمینه ساز رشد استان بوشهر باشد.

 

 

وی افزود: با وجود گرمای هوا و انرژی خیز بودن استان بوشهر اما مردم استان بوشهر الگوی مصرف را رعایت می‌کنند.

 

 

متولی‌زاده افزود: ۹۶ درصد مردم الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و ۲۳ درصد مشترکان نیز با رعایت الگو روند مصرف را کاهش داده و مشمول پاداش خوش مصرفی شده‌اند. 

 

                 

بوشهر ایرنا

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share