سه شنبه, 08 مهر 1399 - Tuesday, 29 September 2020
کد خبـر : 5637
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه افتتاح شد

با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس نیروگاه بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت 160 مگاواتی در عسلویه افتتاح شد.

به گزارش آوای پارسیان به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان عسلویه، عبدالکریم گراوند پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه‌های صنعت برق استان بوشهر  با اشاره به افتتاح نیروگاه بخار سیکل ترکیبی در عسلویه اظهار داشت: نیروگاهی که درست می‌شود بر روی برق کل کشور تأثیر می‌گذارد اما آنچه که روی صنعت استان تأثیر می‌گذارد پست‌های برق ایجاد شده و اصلاح خطوط و شبکه‌ها است که به شتاب توسعه در استان بوشهر کمک می‌کند.

 

 

 

استاندار بوشهر با تاکید بر صرفه جویی در مصرف انرژی گفت: استفاده بهینه در بخش مردمی و ادارت خوشبختانه منتج به نتیجه شد که وزیر نیرو مبلغی را به عنوان صرفه جویی به استان ابلاغ کردن که در حوزه توسعه شبکه‌ها استفاده خواهد شد.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه بخشی از برق مصرفی ما خانگی است خواهشی که از مردم دارم این است که دمای بهینه 24 درجه را استفاده کنند و  اگر هرخانواری یک لامپ را خاموش کند 16 مگاوات در مصرف انرژی صرف جویی می‌شود. 

 

 

 

گراوند گفت: اگر مردم این مصرف بهینه را رعایت کنند قطعاً ما تابستان را بدون مشکل پشت سر می‌گذاریم.

 

 

 

گفتنی است در این آیین  9 پروژه برقرسانی در استان بوشهر با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس در عسلویه  افتتاح شد که افتتاح نیروگاه بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت 160 مگاواتی یکی از مهمترین طرح‌ها بود.

 

 

 

انتهای پیام/

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share