سه شنبه, 29 مهر 1399 - Tuesday, 20 October 2020
کد خبـر : 5655
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۵۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مدیرکل محیط زیست بوشهر: تخریب ساحل شهرستان کنگان با شکایت محیط زیست متوقف شد

مدیر کل محیط زیست استان بوشهر با اشاره به صدور منع تعقیب در پرونده کیفری تنگ شیرینه کوه بیرمی گفت: تخریب ساحل کنگان با شکایت محیط زیست متوقف شده است.

به گزارش آوای پارسیان به نقل از خبرگزاری مهر، فرهاد قلی نژاد صبح دوشنبه در نشست اعضای شبکه سمن‌های محیط زیست و منابع طبیعی استان بوشهر در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده حقوقی تنگ شیرینه کوه بیرمی اظهار داشت: در پرونده کیفری تنگ شیرینه منع تعقیف صادر ولی پرونده حقوقی مفتوح بوده و در حال پیگیری است و در کمیته تعامل نتیجه‌ای مناسب حاصل نشد.

 

 

 

 

وی در ارتباط با نتایج اعطای گواهی نامه صنعت سبز به صنایع مستقر در عسلویه در سال قبل بیان کرد: صنایعی که در چار چوب دستورالعمل صنایع سبز قرار می گیرند باید بتوانند نظر کارشناسی محیط زیست را به دقت کامل در بخش های آب، هوا، خاک، پسماند، به طور کامل تامین کنند.

 

 

 

 

مدیر کل محیط زیست استان بوشهر اضافه کرد: تعداد شرکتهایی که در سال ۹۸ در استان گواهی نامه صنعت سبز دریافت کرده‌اند چهار شرکت است.

 

 

 

 

وی در ارتباط با آتش‌سوزی‌های اخیر نیز بیان کرد: مسئول مستقیم مهار آتش‌سوزی جنگل و مراتع سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور و در استان ادارات منابع طبیعی آبخیزداری با همکاری دستگاه‌های مرتبط با ستاد بحران است.

 

 

 

 

قلی‌نژاد در ارتباط با مشکلاتی همچون تخریب محیط زیست در شهرستان کنگان تصریح کرد: تخریب ساحل کنگان با شکایت محیط زیست متوقف شده است.

 

 

 

 

وی گفت: حفظ خوریات و تالاب‌ها یکی از وظایف اصلی سازمان محیط زیست بوده و در همین راستا ثبت تالاب بردستان شهرستان دیر از جمله آنها بوده که در بررسی تعیین حریم آن با همکاری آب منطقه‌ای هستیم.

 

 

 

 

دبیر شبکه سمن های استان بوشهر نیز در این نشست در مورد پیشرفت مراحل ثبتی شبکه استانی با توجه به درخواست موکد قلی نژاد و شبکه ملی توضیحات لازم را بیان داشت و در مورد آخرین وضعیت پرونده حقوقی تنگ شیرینه کوه بیرمی خواستار اعلام نتیجه شد.

 

 

 

 

پرتوی سنگی خواستار اعلام نتایج اعطای گواهی نامه صنعت سبز به صنایع مستقر در عسلویه در سال قبل ۹۸ و تاثیر آن در کاهش آلایندگی وزندگی مردم بومی آنجا شد.

 

 

 

 

اسما نورانی عضو هیئت موسس شبکه یکی از مشکلات موجود در شهرستان کنگان را تخریب ساحل دانست و خواستار ورود محیط زیست به موضوع فوق شد. وی اخذ عضویت مبالغ قابل توجه توسط یک تشکل با نام توسعه و انرژی از اعضا را منافات با فعالیت گروه‌های مردمی دانست و درخواست برخورد قانونی داشت.

 

 

 

 

مدیر عامل انجمن مهر گیاه با اشاره به ارسال مدارک برای ثبت شبکه، تمدید مدت هیئت مدیره آن سمن که به اتمام رسیده، قول داد به محض آماده شدن سریعا مدارک ارسال شود.

 

 

 

 

کاوه حق پرست عضو شورای هماهنگی، مظلومیت محیط زیست وجامعه مدنی  را یکی از عوامل عدم مسئولیت پذیری از سوی شهروندان دانست و گفت: این دو مقوله که دغدغه نان را نیز باید به آن اضافه کرد باعث عدم پرورش شهروند فعال در جامعه شده است.

 

 

 

 

وی بی رغبتی سمن ها رادر برخورد دو گانه ادارات دولتی دانست و جلسات و همایش‌ها را بدون خروجی قابل توجه اعلام دانست.

 

 

 

 

تناور از انجمن توسعه اقلیم پاک، معیار جدید حق آلایندگی های عسلویه را ظلمی در حق ساکنین آنجا و سهم‌خواهی استان‌های هم‌جوار دانست.

 

 

 

 

فضل الله رسولی از اعضای شبکه، نقش آموزش‌های تخصصی به سمن های زیست محیطی استان را راهکاری مناسب برای مشارکت سمن‌ها در پروژه‌های زیست محیطی بیان کرد.

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه