شنبه, 05 مهر 1399 - Friday, 25 September 2020
کد خبـر : 5657
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

فرمانده سپاه تنگستان : سردمداران امریکایی زیر آوار پرسش آزادی دفن شده اند

فرمانده سپاه تنگستان گفت: سردمداران امریکایی که دم از دموکراسی و دفاع از حقوق بشر می زنند با اقدام هایشان نشان داده اند که زیر آواری از پرسش های بی پایان به ویژه در حوزه آزادی و رعایت حقوق شهروندی دفن شده اند.

آوای پارسیان : روابط عمومی سپاه امام صادق روز سه شنبه به نقل از سرهنگ احمد حیدری روز سه شنبه اعلام کرد: انگیزه تداوم اعتراضات و ریشه آن، اعتراض مردم به شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی جامعه آمریکا است.

 

 

وی ادامه داد: امروز دلیل اصلی و عامل اعتراضات ملت امریکا نظام سرمایه داری این کشور است که تا افول امریکا را به معنای تمام رقم نزند دست بر دار نیست.

 

 

 

فرمانده سپاه تنگستان ادامه داد: «نمی‌توانم نفس بکشم»، صدایی ملتمسانه از گلوی رنگین‌پوستی در آمریکا بود که بار دیگر نژادپرستی پلیس این کشور را آشکار ساخت.

 

 

 

سرهنگ حیدری بیان کرد: یکی از نمودهای طبیعت و ذات آمریکایی نظام سرمایه داری و محرک وقایع اخیر، اعتراض به خشونت و تبعیضِ نهادینه شده در پلیس آمریکا علیه سیاه پوست‌هاست.

 

 

وی گفت: قدرت آمریکا در ائتلاف سازی افول کرده است تا جایی که حتی برای همراهی کردن خود در برجام مجبور به ترک یکطرفه می‌شود.

 

 

 

فرمانده سپاه تنگستان یادآورشد:سردمداران امریکایی از رویارویی نبرد نرم با ایران کم آورده اند و آستانه تحمل خود را از دست داده‌اند.

 

 

 

در حالی که ۱۴ روز از قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا می‌گذرد، اعتراض‌های سراسری آمریکائیان و محکومیت‌های جهانی همچنان ادامه دارد.

 

 

 

 

بنا به گزارش رسانه‌ها اعتراض‌های آمریکا و اقدامات سرکوبگرانه پلیس در مقابل معترضان تعدادی کشته و زخمی بر جای گذاشته اما هنوز آماری رسمی در این باره منتشر نشده است.   

 

 

 

 

       

بوشهر ایرنا

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه