دوشنبه, 07 مهر 1399 - Monday, 28 September 2020
کد خبـر : 5664
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

استاندار بوشهر: طرح آجر به آجر گامی برای توسعه فضاهای آموزشی است

 استانداربوشهر گفت: اجرای طرح تحولی آجر به آجر گامی برای توسعه فضاهای آموزشی و راهکاری برای تامین تجهیزات مورد نیاز مدرسه های این استان است.

آوای پارسیان : عبدالکریم گراوند روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: مشارکت همگانی در این طرح می‌تواند نقش تاثیرگذاری در حل مشکلات فضاهای آموزشی و تجهیزاتی استان بوشهر داشته باشد.

 

 

 

وی اضافه کرد: همه آحاد جامعه می توانند  در قالب طرح آجر به آجر در حد توان در اجرای پروژه‌های آموزشی سهیم شوند.

 

 

 

گراوند یادآورشد: طرح آجر به آجر  یکی از طرح‌های تحولی و اثربخش در حوزه ارتقای مشارکت خیران مدرسه ساز و زمینه ای برای مشارکت همه مردم در امر مدرسه سازی است.

 

 

 

استاندار بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی استانها افزود: در راستای اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای بررسی نیازها و تدوین برنامه‌ها در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر ضروری است.

 

 

 

وی افزود: باتوجه به رسالت سنگین آموزش و پرورش مشارکت همه آحاد جامعه به خصوص شوراهای اسلامی شهر روستا برای برطرف کردن نیازهای این نهاد امری مهم و اثر بخش است.

 

 

 

استاندار بوشهر با تاکید بر عملیاتی‌شدن مفاد تفاهم‌نامه همکاری وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی استان‌ها گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر در همکاری با  آموزش و پرورش تاکنون موفق عمل کرده‌اند که در تحقق تفاهم‌نامه یاد شده باید همکاری‌ها گسترش یابد.

 

 

 

گراوند ادامه داد: رشد و کمال فرزندان جامعه از دوران دانش‌آموزی شکل می‌گیرد که لازم است همکاری‌ها در تامین نیازهای آموزش و پرورش گسترش یابد.

 

 

 

وی افزود: بر اساس ابلاغ وزارت آموزش و پرورش در برگزاری امتحانهای حضوری دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم، ضمن ضدعفونی مراکز امتحاناتی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط دانش‌آموزان و عوامل اجرایی امتحانات مدارس الزامی است.

 

 

 

استاندار بوشهر گفت: همه دانش آموزان باید با ماسک و رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی در جلسه امتحان حاضر شوند و ماسک دانش آموزان نیازمند نیز باید تامین شود.

 

 

 

مدیرکل آموزش وپرورش استان بوشهر گفت: استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت شوراهای اسلامی و آموزش و پرورش برای کمک و حمایت در حل مسائل آموزشی، فرهنگی، قرآنی، اجتماعی، مدیریت شهری و تقویت مشارکت بین مدیران استان‌ها، شهرستان‌ها و مناطق آموزشی با شوراهای شهر و روستا برای برنامه‌ریزی آموزشی متناسب با شرایط هر حوزه ازهدفهای همکاری مشترک وزارت آموزش‌وپرورش و شورای عالی استان‌ها است.

 

 

 

علیمراد کرمی افزود: ایجاد بستر مناسب برای ارتقای سطح آموزشی، تربیتی، فرهنگی، قرآنی، ورزشی و هنری دانش آموزان و هماهنگی و همکاری شوراهای اسلامی در حد توان با اداره های آموزش و پرورش در خصوص تشویق و اهدا جوایز به دانش آموزان ممتاز و فعال از دیگر مفاد دستورالعمل همکاری مشترک وزارت آموزش‌وپرورش و شورای عالی استان‌ها است.

 

 

 

 

وی در خصوص طرح تحولی آجر به آجر بیان کرد: مشارکت‌ همگانی سازمان‌هاو نهادها برای اجرای این طرح بسیار مهم است و همه می‌توانند حتی با یک آجر در تامین مالی پروژه‌های آموزشی سهیم شوند.

 

 

 

کرمی  با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد مدارس استان بوشهر با مشارکت خیران ساخته شده است گفت: سال گذشته خیران مدرسه ساز ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت فضاهای آموزشی استان پرداخت کردند و  تعهد امسال آنها ۵۵ میلیارد تومان و هدف گذاری برای سال آینده ۸۵ میلیارد تومان است.

 

 

 

وی با اشاره به  امتحانات حضوری دانش آموزان گفت: با رعایت پروتکل بهداشتی در پایه نهم و دوازدهم دانش‌آموز با رعایت پروتکل بهداشتی و پوشش ماسک در امتحانات حضوری شرکت می‌کنند و خوشبختانه تاکنون مشکلی ایجاد نشده است.         

 

بوشهر ایرنا

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه