شنبه, 18 مرداد 1399 - Saturday, 08 August 2020
کد خبـر : 5724
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

فرماندارگناوه: دستگاه‌های اجرایی ملزم به همکاری در ثبت وقایع حیاتی هستند

 فرماندار گناوه گفت: همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان برابر قانون مکلف و ملزم به همکاری برای ثبت وقایع حیاتی با اداره ثبت احوال هستند.

آوای پارسیان : غلامرضا مهرجو روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی این شهرستان افزود: نشست و مصوبه های شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی مهم بوده و  به موقع باید عملیاتی شود.

 

 

وی گفت: ثبت دقیق آمار وقایع حیاتی  ازدواج، فوت، طلاق و موالید در همه تصمیم‌گیری‌های کلان کمک می‌کند و برای برنامه ریزی‌های آینده موثر است.

 

 

 

مهرجو اظهار داشت: بخشداران گناوه و ریگ جهت ثبت وقایع حیاتی در روستاها با دهیاران نشست برگزار و آنان را مکلف به همکاری کنند.

 

 

 

فرماندار گناوه گفت: چندین وظیفه به دهیاران واگذار شده که یکی از اصلی‌ترین آنان همکاری در ارایه آمار ثبت وقایع حیاتی در روستاها است.

 

 

 

وی بیان کرد: در نشست بعدی شورا، گزارش و تحلیل‌های آماری از وقایع حیاتی توسط اداره ثبت احوال ارایه شود.

 

 

 

فرماندار گناوه با اشاره به شیوع بالای بیماری کرونا در این شهرستان گفت: همانگونه که مردم این منطقه در همه عرصه ها از جمله در مقابله با  شیوع ویروس کرونا در روزهای اولیه بصورت جهادی همراه و کنار مسئولان بودند در این شرایط نیاز بیشتری به تعامل و مشارکت آنان در قطع زنجیره این ویروس داریم.

 

 

 

وی افزود: اگرچه بلحاظ شرایط اقتصادی یک سری محدودیت در فضای کسب و کار برداشته شده‌است اما نباید آن را به معنای عادی شدن تلقی کنیم و  خطر کرونا کماکان وجود دارد.

 

 

 

مهرجو اظهارداشت: باتوجه به اینکه تعدادی از کادر بهداشتی درمانی، مدیران و کارمندان به کرونا در کنار دیگر اقشار به کرونا مبتلا شدند، ضرورت دارد که همه مردم برای خلل وارد نشدن به خدمات و حفظ سلامتی خود پروتکل‌های بهداشتی را دقیق رعایت کنند.

 

 

 

فرماندار گناوه گفت: زمانی تمهیدات و اعمال محدودیت‌ها در مقابله با شیوع کرونا کارساز است که مردم  همراهی کنند و در این زمینه انتظار داریم که به رعایت فاصله‌گذاری و بویژه استفاده از ماسک بجد اهتمام ورزند.

 

 

 

رئیس اداره ثبت احوال گناوه گفت: براساس سرشماری سال ۹۵ و برآورد انجام شده تا پایان اردیبهشت ماه امسال جمعیت شهرستان به  ۱۰۴ هزار و ۷۲۸ نفر رسیده‌است.

 

 

 

سهراب تمیمی افزود: در ۲ ماه ابتدایی امسال ۲۱۶ واقعه ولادت در این اداره به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۴۸ واقعه بوده ۱۳ درصد کاهش یافته‌است.

 

 

 

وی اظهارداشت: طبق اطلاعات ثبت شده از مجموع موالید ۲ ماه امسال  ۱۰۹ واقعه دختر و  ۱۰۷ مورد پسر است.

 

 

 

تمیمی گفت: از مجموع ۷۷ واقعه وفات ثبت شده در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال ۸۶ درصد در شهر و مابقی روستا رخ داده‌‍است.

 

 

 

رئیس اداره ثبت احوال گناوه بیان کرد: آمار واجدین شرایط کارت ملی این شهرستان ۷۳ هزار و ۹۷۱ نفر هستند که تاکنون ۷۰ هزار و ۵۳۱ نفر ثبت نام یا کارت خود را دریافت کردند.

 

 

 

وی یادآورشد: درصد تحقق در فرایند صدور و تحویل کارت ملی تاکنون ۹۵.۳۵ درصد است و  ۶۰ هزار و ۴۲۳ فقره صادر شده‌است.

 

 

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد

ایرنا گناوه

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه