شنبه, 18 مرداد 1399 - Saturday, 08 August 2020
کد خبـر : 5740
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

محدودیت‌های جدید کرونایی در استان بوشهر اعمال می‌شود

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: به دلیل روند صعودی شیوع ویروس کووید ۱۹ در این استان و ضرورت اعمال برخی محدودیت‌ها با موافقت ستاد ملی کرونا، محدودیت‌های جدید در این زمینه از فردا ( پنجشنبه ۱۲ تیرماه) به مدت یک هفته اعمال می‌شود.

آوای پارسیان : دکتر سعید کشمیری روز چهارشنبه در این گفت و گو  افزود: براین اساس بازارهای سرپوشیده در شهرهای قرمز  این استان شامل بوشهر، کنگان، دشتستان و گناوه تعطیل می‌شود.

 

 

 

وی بیان کرد: همچنین ۵۰ درصد کارکنان در دستگاه‌های اجرایی خود حاضر و مابقی باید دورکاری انجام دهند و خطوط اتوبوس رانی نیز تعطیل است.

 

 

 

کشمیری اضافه کرد: افزون بر این همه مقررات و دستورالعمل‌های فرمانداران در زمینه اعمال برخی محدودیت‌ها از جمله جلوگیری از برگزاری مراسم عروسی در تالارها و باغ‌ها، ختم و تعطیلی پارک‌ها و ساحل نیز در همه شهرها همچنان ادامه دارد.

 

 

 

وی در باره مرگ و میر ناشی از کرونا در استان بوشهر گفت: شب گذشته یک فرد ۴۰ ساله بدون داشتن هیچ بیماری زمینه‌ای به دلیل ابتلا به بیماری کرونا با وجود سن کم فوت شد.

 

 

 

کشمیری اظهار داشت: مرگ و میرهایی از این قبیل که در این مدت در استان بوشهر هم کم نبوده‌است، نشان می‌دهد، هیچ گروه سنی از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در امان نیست و این ویروس برای هر کسی در هر رده سنی می‌تواند خطرناک باشد.

 

 

 

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: آمارها نشان می‌دهد بیماری کرونا شوخی بردار نیست و مردم باید آن را جدی بگیرند چرا که افزون بر افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، سالمندان و زنان باردار حتی کسانی نیز که در هیچ کدام از این گروه‌ها قرار ندارند ممکن است به این بیماری گرفتار و جان آنها به خطر بیافتد.

 

 

 

وی ادامه داد: براساس آخرین آمار ثبت شده در مورد مرگ و میرهای ناشی از ابتلا به بیماری کرونا در زمان حاضر ۸۵ نفر در استان بوشهر فوت شده‌اند.

 

 

 

کشمیری گفت: همچنین ۶۳ بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند که براین اساس شمار کل بستری‌ها در مراکز درمانی استان بوشهر به ۲۷۰ نفر می‌رسد.

 

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از شمار بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان بوشهر به علت ویروس کرونا، ۴۶ نفر در مراقبت‌های ویژه و از این شمار نیز ۲۴ نفر به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند.

 

 

 

وی ادامه داد: به تازگی روزانه ۵۰ تا ۶۰ نفر در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری می‌شوند که این آمار بسیار بالا است هرچند در زمان حاضر ورودی و خروجی بیمارستان‌ها در استان به یک اندازه است اما اگر ورودی بیش از خروجی شود با مشکل کمبود تخت روبرو خواهیم شد.

 

 

 

کشمیری اضافه کرد: در این شرایط مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، حضور نیافتن در تجمع‌ها، بازار و میهمانی‌ها تلاش کنند از میزان انتقال ویروس جلوگیری شود.

 

 

 

وی تاکیدکرد: در این شرایط با خستگی مداوم کادر درمان از کار شبانه روزی در پنج ماه گذشته روبرو هستیم و مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی میزان ابتلا به بیماری را کاهش دهند و در شرایط کنونی تنها از این راه می‌توان به مدافعان جبهه سلامت کمک کرد.

 

 

 

دبیرستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: مردم باید بدانند راه حل بیماری کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیست بلکه در پیشگیری و مبتلا نشدن است.   

 

 

             

ایرنا بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه