شنبه, 18 مرداد 1399 - Saturday, 08 August 2020
کد خبـر : 5791
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

استودیو فیلم خلیج فارس در بوشهر افتتاح شد

 استودیو فیلم خلیج فارس روز یکشنبه در آئینی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و چند تن از فیلمسازان برجسته در انجمن سینمای جوانان این استان افتتاح شد.

آوای پارسیان : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌بوشهر در این آیین گفت: ارتقای کیفیت تولیدات فرهنگی هنری بویژه سینمایی نیازمند توجه به زیر ساخت‌ها و تهیه تجهیزات است که این مهم می‌تواند موجب تولید آثاری ماندگار شود.

 

 

 

فاطمه کرمپور افزود: افزایش مکان‌های فرهنگی و هنری علاوه بر رشد و تعالی حوزه فرهنگ و هنر منجر به نشاط اجتماعی در جامعه می‎شود.

 

 

وی با قدردانی از اقدام‌های انجام شده در انجمن سینمای جوانان افزود: هنرمندان استان بوشهر لایق بهترین‌ها هستند زیرا با امکانات کم بهترین دستاوردها و افتخارات را برای این استان رقم زدند.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر با اشاره به قابلیت‌های استودیو فیلم خلیج فارس گفت: این استودیو با قابلیت ضبط کروماکی امکان فیلمبرداری در فضای آزاد را ایجاد کرده که از مهم ترین ویژگی این سیستم، می‌توان به صرفه جویی در زمان و هزینه ساخت یک ویدیو یا فیلم اشاره کرد.

 

 

 

کروماکی یا برش فام یک تکنیک جلوه‌های ویژه سینمایی و پس‌تولیدی برای روی هم قرار دادن چند نگاره و یا فیلم بر روی هم است.

 

 

 

تکنیک کروماکی از جمله تکنیک‌های پرکاربرد در سینمای جهان است که با حذف رنگ زمینه که بیشتر به رنگ سبز، آبی یا قرمز است امکان برش تصویر در یک قاب را به فیلم‌ساز می‌دهد.

 

 

 

عبدالرحمن برزگر افزود: طراحی فضای سه بعدی و جلوه‌های ویژه بصری از دیگر ویژگی‌های استودیو فیلم خلیج فارس است.

 

 

 

 وی ادامه داد: مانیتور، سیستم صدابرداری حرفه‌ای، ضبط صدا، نور پردازی حرفه‌ای و دستگاه تدوین فیلم با کیفیت بالا نیز دیگر امکانات این استودیو است.

 

 

 

در این آئین روزبه حق پرست به نواختن قطعاتی با ساز کمانچه پرداخت.

 

 

 

به منظور تولید محتوای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس، آزاده سرافراز یوسف بختیاری در فضای کروماکی استودیو خاطرات دفاع مقدس را بازگو کرد.             

 

  ایرنا بوشهر

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه