یکشنبه, 06 مهر 1399 - Sunday, 27 September 2020
کد خبـر : 5901
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پویشی مردمی برای حفاظت از ثروتی عمومی/ محیط زیست دشتی: دوستداران بیرمی کار را از متولیان پیگیری کنند

جمعی از مردم شهرستان دشتی در تجمعی اعتراض خود را به فعالیت معدن مرمریت در این منطقه اعلام کردند.

آوای پارسیان : جمعی از دوستداران محیط زیست شهرستان دشتی، چند وقتی است که پویشی به نام «پویش نجات بیرمی» (نام کوهی در این شهرستان) راه‌اندازی کرده و با برگزاری برنامه‌هایی اعتراض خود را به اینکه اینکه قرار است معدن مرمریت در تنگ شیرینه این کوه ایجاد شود، اعلام کرده‌اند.

 

 

 

جمعه دهم مرداد هم در روزی گرم و شرجی دوباره این دوستداران محیط زیست به کوه بیرمی رفتند تا باز صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند. آنان نوشته‌هایی از بیانات برخی مسئولان را هم درباره لزوم حفظ محیط زیست و ثروت عمومی در دست داشتند.

 

 

 

دوستداران بیرمی که از همه گروه‌های سنی هستند، می‌گویند، در کوهی که زیستگاه حیات وحش است و چشمه‌هایی دارد که منبع تامین آب گونه‌های جانوری است و علاوه بر این عمارت قدیمی شیرینه در آن قرار دارد، نباید معدن ساخت، زیرا این کار تخریب محیط زیست به شمار می‌رود.

 

 

این افراد می‌گویند، ۳۸۶ روز است که پویش خود را راه‌اندازی کرده‌اند و از هر راهی که می‌توانسته‌اند کار را پیگیری کرده‌اند تا این معدن ساخته نشود.

 

 

آنان از مسئولان کشوری می‎خواهند برای حفظ محیط زیست، به هر ترتیبی شده جلوی این کار را بگیرند.

 

 

محیط زیست: تجمع در خصوص معدن بیرمی را تایید نمی‌کنیم

 

در همین حال اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی اعلام کرد: این اداره هیچگونه فراخوان و یا تجمعی در این خصوص نداده و هر گونه تجمع مورد تایید محیط زیست استان نیست.

 

 

این اداره از مردم شهرستان دشتی، دوستداران محیط زیست و کوهنوردان خواسته است نظرهای فنی و پیشنهاد‌های خود را در این خصوص با اعلام به این اداره به طور رسمی پیگیری کنند. زیرا فعالیت معدن یاد شده و نحوه فعالیت از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان برای رعایت ملاحظات زیست محیطی در دست پیگیری است که نتیجه آن به مردم و علاقه‌مندان اعلام خواهد شد.

 

 

اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی از مردم و دوستداران کوه بیرمی خواسته است از هر گونه تجمع غیرقانونی خودداری و مراتب را از طریق سازمان‌های متولی پیگیری کنند.

 

 

انتهای پیام/ک   

 

       

باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه