شنبه, 05 مهر 1399 - Saturday, 26 September 2020
کد خبـر : 5934
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

بزرگترین پتروشیمی متانول جهان در «بندر دیر» افتتاح شد

دو پتروشیمی بزرگ کیمیای پارس خاورمیانه در عسلویه و پتروشیمی کاوه بندر دیر که به عنوان بزرگترین واحد متانول جهان به شمار می‌رود، پیش از ظهر امروز با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شد.

به گزارش آوای پارسیان به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، سید حسین حسینی پیش از ظهر امروز در حاشیه افتتاح  ویدئو کنفرانسی دو پتروشیمی در استان بوشهر توسط  رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از مهم‌‌ترین ظرفیت‌های شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر صنایع عظیم پارس جنوبی است، اظهار داشت: طرح‌ها و صنایع مهمی در عرصه تولید و بهره‌برداری از میدان گازی پارس جنوبی راه‌اندازی شده است.

 

 

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه "منطقه پارس جنوبی ظرفیت مهمی در عرصه شکوفایی توانمندی اقتصادی و صنعتی ایران اسلامی به نمایش گذاشته است" افزود:  پارس جنوبی نماد اقتدار و توانمندی دستیابی جوانان ایران اسلامی به فناوری‌های نوین است چراکه  طرح‌های مهمی با تلاش متخصصان ایرانی به عرصه تولید و بهره‌برداری رسیده است.

 

 

 

وی از افتتاح دو مجتمع پتروشیمی در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در سال "جهش تولید" خبر داد و گفت: متانول کاوه در بندر دیر و کیمیای پارس خاورمیانه در بندرعسلویه به دستور رئیس جمهور از طریق ارتباط تصویری مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

 

 

حسینی با بیان اینکه "مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه در عسلویه ظرفیت تولید روزانه 5 هزار تن متانول را دارد" گفت: مجتمع پتروشیمی کاوه نیز با ظرفیت تولید روزانه 7 هزار تن متانول به عنوان بزرگترین واحد متانول جهان در بندر دیر استان بوشهر افتتاح می‌شود که این دو واحد صنعتی نقش مهمی در توسعه صادرات و ایجاد صنایع پایین دستی دارند.

 

 

 

وی با بیان اینکه "مجتمع پتروشیمی کاوه یک‌هزار و 350 فرصت اشتغال‌زایی را فراهم کرده است" گفت: خوراک این واحد صنعتی و تولیدی روزانه 6 میلیون تن گاز طبیعی از فازهای پارس جنوبی است.

 

 

 

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ویژگی مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه در عسلویه را مورد اشاره قرار داد و  گفت: این مجتمع پتروشیمی با ظرفیت تولید روزانه  5 هزار تن متانول 700 فرصت شغلی را فراهم کرده است که نقش مهمی در افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی دارد.

 

 

 

انتهای پیام/ی

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه