یکشنبه, 06 مهر 1399 - Sunday, 27 September 2020
کد خبـر : 5949
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

دانشگاه‌های خلیج فارس و نفت و انرژی هند تفاهم‌نامه امضا کردند

رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: برای توسعه ظرفیت علمی بین‌المللی این دانشگاه در شبه قاره هند مذاکراتی با دانشگاه مطالعات نفت و انرژی هندوستان انجام و در نهایت منجر به امضای تفاهم‌نامه همکاری شد.

 

آوای پارسیان :عبدالمجید مصلح روز دوشنبه در این ارتباط افزود: تفاهم نامه مذکور شامل تبادل استاد و دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، کتابخانه‌ای، اینترنشیپ پروژه مشترک، فعالیت‌های آکادمیک، همکاری پژوهشی و برگزاری رویدادهای بین‌المللی است.

 

 

 

"اینترنشیپ را می‌توان یک دوره کوتاه کاری تعریف کرد که از طرف کارفرما به دانشجو ارائه می‌شود این دوره بیشتر برای دانشجویان لیسانس تعریف می‌شود و دانشجویان می‌توانند برای مدت چند هفته تا چند ماه برای یک کارفرما کار کنند."

 

 

 

وی اضافه کرد: این تفاهم نامه را رئیسان دو دانشگاه امضا کردند و دکتر آرش خسروی به نمایندگی از دانشگاه خلیج فارس و دکتر شیتال خانکا از طرف دانشگاه مطلعات نفت و انرژی هند مسئول اجرایی سازی آن هستند.

 

 

 

وی یادآور شد: براساس این تفاهم‌نامه، دو طرف توافق کردند از نام، برند و اعتبار معنوی طرف مقابل در فرایندهای مختلف ارتقای خود بهره ببرند.

 

 

 

مصلح اظهار داشت: برای اجرایی سازی تفاهم‌نامه،‌ دو دانشگاه در شرایط همه‌گیری بیماری کرونا دوره‌های اینترنشیپ و کارآموزی از راه دور مشترک را راه@اندازی و در برگزاری مشترک کنفرانس بین‌‍المللی دوسالانه نفت، گاز و پتروشیمی OGPC۲۰۲۰ همکاری خواهند کرد.

 

 


دانشگاه خلیج فارس با حدود هفت هزار دانشجو در ۲۹ رشته کارشناسی، ۴۸ رشته کارشناسی ارشد و ۱۳ رشته دکترا، جهت گیری خود را در حوزه کار آفرینی و نوآوری قرار داده‌است، این دانشگاه از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان پایلوت دانشگاه کارآفرین و بندر نوآوری انتخاب شده‌است.   

 

 

 

بوشهر ایرنا

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه