جمعه, 09 آبان 1399 - Friday, 30 October 2020
کد خبـر : 6216
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

بزرگترین کارگاه مهارتی غواصی کشور در بوشهر راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از راه‌اندازی بزرگترین کارگاه مهارتی غواصی در بوشهر خبر داد و افزود: کارگاه‌های آموزشی بر اساس قابلیت‌های استان ساحلی بوشهر برای آموزش سربازان و دانشجویان ایجاد شده است.

به گزارش آوای پارسیان به نقل ازخبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالمجید دراهکی پیش از ظهر امروز در  نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه استان بوشهر با تاکید بر استفاده از مهارت آموزی بر اساس فناوری روز دنیا اظهار داشت: باید متناسب با علم روز دنیا امکانات و تکنولوژی‌ها به‌روز شود تا مهارت آموزان بر اساس آن  آموزش ببینند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به تامین اعتبارات برای تجهیز کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای از ردیف‌ها و محل‌های مختلف خاطر نشان کرد: در این راستا هفته آینده نشست تخصصی با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، استاندار بوشهر و نمایندگان مردم در مجلس در عسلویه تشکیل می‌شود.

 

 

وی با تاکید بر توجه به اهمیت مهارت آموزی افزود: اکنون تمرکز خانواده‌ها و جوانان به مدرک‌گرایی  از دانشگاه‌ها است که باید این رویکرد به مهارت آموزی تغییر کند.

 

دراهکی با بیان اینکه برخی از نیروهای تخصصی نیروگاه اتمی، صنایع و شرکت‌ها  از دیگر استان‌ها تامین می‌شود، خاطر نشان کرد:  آموزش مهارت  نیروهای مورد نیاز این شرکت‌ها و سازمان‌ها در استان بوشهر فراهم  است ولی متاسفانه با محدودیت کارآموز مواجه هستیم.

 

 

وی با اشاره به فعالیت 15 مرکز مهارت آموزی دولتی تصریح کرد: اکنون در تمامی دانشگاه‌ها و نیروهای مسلح استان بوشهر کارگاه‌های مهارت آموزی فعال است و امسال 357 دوره تدوین شده است.

 

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه مهارت دیدگان در استان بوشهر زمینه اشتغال آنان فراهم است افزود: در 5 ماه امسال 7 هزار نفر آموزش مهارتی فرا گرفته‌اند که اشتغال آنان متناسب با نیاز استان در عرصه‌های مختلف فراهم است.

 

 

دراهکی با بیان اینکه هیچ فرد مهارت دیده بیکار نمی‌ماند، افزود: تمام آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رایگان ارائه می‌شود و تنها  مبلغی اندک برای فرایند ثبت نام و صدور گواهینامه زیر 100 هزار تومان در مدت آموزش وصول می‌شود.

 

 

وی از برگزاری 55 دوره ویژه مراکز آموزش عالی در استان بوشهر در پنج ماه نخست امسال خبر داد و بیان کرد: اکثر آموزش‌های مهارتی بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی استان و  تحصیل دانشجویان عملیاتی شده است.

 

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از راه‌اندازی بزرگترین کارگاه مهارتی غواصی در بوشهر خبر داد و افزود: کارگاه‌های آموزشی بر اساس قابلیت‌های استان ساحلی بوشهر  برای آموزش سربازان و دانشجویان ایجاد شده است.

 

 

دراهکی با بیان اینکه آموزش مهارتی روستایی برگزار می‌شود گفت: امسال در 119 روستا آموزش مهارتی بر اساس ظرفیت روستاهای استان بوشهر عرضه می‌شود و در این راستا امسال نخستین مسابقه روستایی مهارت گلیم بافی در  منطقه عشایری دشتستان برگزار می‌شود.

 

 

وی آموزش معتادان بهبود یافته، زندانیان و معلولان بر اساس توانمندی آنان را از دیگر برنامه مهارت آموزی دانست و بیان کرد: در این زمینه آموزش مهارت دانش آموزان به عنوان پایه ساز مهارت  مورد توجه است و طرح ایران مهارت در مدارس اجرایی شده است.

 

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه به دانش آموزان از طریق فضای مجازی آموزش عرضه می‌شود خاطرنشان کرد: در این عرصه آموزش برنامه نویسی اسکرچ در اولویت ویژه دانش آموزان است.

 

 

دراهکی با اشاره به تدوین 5400 استاندارد مهارتی در کشور تصریح کرد: این استانداردها در 200 کشور اعتبار دارد و گواهینانه آنها مورد تایید این کشورها قرار دارد.

 

 

وی از تدوین آموزش‌های مهارتی در عرصه دریا و سواحل خبر داد و گفت: بر این اساس 60 استاندارد مهارتی در حوزه صنایع شیلاتی، غواصی، صنایع دریایی، گردشگری ساحلی و فرآوری محصولات بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر تدوین شده است.

 

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به تدوین استاندارد مهارتی در عرصه نفت، گاز و پتروشیمی افزود: 250 استاندارد مهارت در حوزه‌های نفت تدوین شده است.

 

 

دراهکی از تدوین سند حرفه‌های خدمات مورد نیاز منطقه ویژه پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: در راستای آموزش کارآفرینان برای خرید خدمت مورد نیاز آنان سند حرفه‌های خدمات مورد نیاز منطقه ویژه پارس جنوبی تدوین و عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته سال گذشته 2 هزار و 45 دوره مهارتی تشکیل شد گفت: سال قبل 27 هزا و 400 نفر آموزش مهارتی فرا گرفتند.

 

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر افزود: برای امسال 600 حرفه با 20 هزار نفر در آموزش مهارتی در استان بوشهر طراحی شده است.

 

 

انتهای پیام/

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه