چهارشنبه, 15 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022
کد خبـر : 623
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۷:۳۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

طرح امکان سنجی کشت چغندر در تنگستان

طرح امکان سنجی کشت چغندر در تنگستان

به گزارش آوای پارسیان خسرو عمرانی عصر یکشنبه در جمع کشاورزان تنگستان اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی در حوزه کشاورزی است و باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به پتانسیل‌های کشاورزی در تنگستان اشاره کرد و ادامه داد: طرح امکان سنجی کشت چغندر قند در استان بوشهر در شهرستان تنگستان در سطح ۳ هکتار با ۳ رقم اجرا شد.

چغندر

وی ادامه داد: با توجه به مقاومت این گیاه به شوری، امکان کشت پاییزه و آب بری کمتر در مقایسه با محصولات پاییزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و در صورت موفقیت در عملکرد، در سال‌های آتی به عنوان یک محصول جدید وارد الگوی کشت استان و منطقه خواهد شد.

عمرانی اظهار داشت: این گیاه در استان‌های شمال و شمال شرق به صورت کشت بهاره، کشت می‌شود که با توجه به ابلاغ طرح کشت پاییزه استان توسط وزارت متبوع در استان‌های جنوبی، در فصل پاییز امکان کشت وجود دارد و ضمن صرفه‌جویی در مصرف آب عملکرد قابل مقبولی خواهد داشت.

اردشیر علائی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان نیز بیان کرد: امکان سنجی کشت چغندر قند پاییزه در سه منطقه از شهرستان تنگستان از جمله آباد، سمل و عالی چنگی صورت پذیرفت.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه