پنج شنبه, 27 تیر 1398 - Thursday, 18 July 2019
کد خبـر : 623
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۷:۳۷

طرح امکان سنجی کشت چغندر در تنگستان

طرح امکان سنجی کشت چغندر در تنگستان

به گزارش آوای پارسیان خسرو عمرانی عصر یکشنبه در جمع کشاورزان تنگستان اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی در حوزه کشاورزی است و باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به پتانسیل‌های کشاورزی در تنگستان اشاره کرد و ادامه داد: طرح امکان سنجی کشت چغندر قند در استان بوشهر در شهرستان تنگستان در سطح ۳ هکتار با ۳ رقم اجرا شد.

چغندر

وی ادامه داد: با توجه به مقاومت این گیاه به شوری، امکان کشت پاییزه و آب بری کمتر در مقایسه با محصولات پاییزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و در صورت موفقیت در عملکرد، در سال‌های آتی به عنوان یک محصول جدید وارد الگوی کشت استان و منطقه خواهد شد.

عمرانی اظهار داشت: این گیاه در استان‌های شمال و شمال شرق به صورت کشت بهاره، کشت می‌شود که با توجه به ابلاغ طرح کشت پاییزه استان توسط وزارت متبوع در استان‌های جنوبی، در فصل پاییز امکان کشت وجود دارد و ضمن صرفه‌جویی در مصرف آب عملکرد قابل مقبولی خواهد داشت.

اردشیر علائی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان نیز بیان کرد: امکان سنجی کشت چغندر قند پاییزه در سه منطقه از شهرستان تنگستان از جمله آباد، سمل و عالی چنگی صورت پذیرفت.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه