شنبه, 10 آبان 1399 - Saturday, 31 October 2020
کد خبـر : 6268
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

طرح هر کارمند حامی یک فرزند یتیم و محسنین در بوشهر اجرا می‌شود

استاندار بوشهر گفت: در راستای عمل به وظیفه انسانی، دینی و اسلامی، طرح هر کارمند حامی یک فرزند یتیم و محسنین در این استان اجرا می‌شود.

آوای پارسیان : عبدالکریم گراوند روز پنجشنبه در نشست طرح پویش ایران سرزمین مهربانی افزود: ضرورت دارد ایتام و محسنین در استان به ویژه در شرایط جنگ اقتصادی مورد توجه باشند تا از بروز آسیب های اجتماعی در جامعه هدف پیشگیری شود.

 

 

وی ادامه داد: استان بوشهر بیش از هفت هزار یتیم و فرزند محسنین دارد که حمایت از این قشر وظیفه همه خیران و نوعدوستان است.

 

 

گراوند اضافه کرد: علاوه بر افزایش حامی ایتام در استان، انتظار می‌رود میانگین حمایت کارکنان دولت از ایتام در استان نیز افزایش یابد.

 

 

وی بیان کرد: ضمن استفاده از ظرفیت بنگاه های اقتصادی و صنعتی در استان برای حمایت و کمک به ایتام و محسنین، باید زمینه ای فراهم شود تا ایتام و محسنین بدون حامی در استان نداشته باشیم.

 

 

گراوند در مورد جشن عاطفه ها گفت: فرمانداران از همه ظرفیت‌ها برای تامین نیازمندی‌های دانش آموزان بی بضاعت استفاده کنند.

 

 

استاندار بوشهر اظهار کرد: شیرین ترین کار در کنار ساخت پل و سد فراهم کردن شرایط برای آرامش و کمک به ایتام و محسنین است.

 

 

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: رسیدگی و کمک به فرزندان یتیم و محسنین نیازمند همواره مورد تاکید دین مبین اسلام و اولیای الهی و از اولویت‌های کاری کمیته امداد است و خیران و حامیان نیکوکار به عنوان مروجان همیاری و حمایت از ایتام، ذخیره‌هایی برای خدمت‌رسانی به نیازمندان هستند.

 

 

 

وی اضافه کرد: در طرح اکرام ایتام و محسنین که ناشی  از نگاه اعتقادی و بینش عمیق مردم به آموزه‌های دینی است، خیران اقدام به حمایت مالی و معنوی از یک تا چند یتیم و فرزند نیازمند می‌کنند و سالانه کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را با همکاری کمیته امداد در اختیار خانواده‌های آن‌ها قرار می‌دهند.

 

 

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر ادامه داد: کمک خیران به ایتام و محسنین بیشتر در زمینه‌های درمانی، معیشتی، تامین مسکن، جهیزیه و فرهنگی ارائه می‌شود.

 

 

وی یادآورشد: در زمان حاضر ۱۲ هزار حامی نیکوکار حمایت از بیش از هفت هزار فرزند یتیم و غیر یتیم (محسنین) را در استان بوشهر برعهده دارند. 

 

 

 ایرنا بوشهر

 

 

 

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه