یکشنبه, 04 آبان 1399 - Sunday, 25 October 2020
کد خبـر : 6310
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مدیر کل فنی و حرفه‌ای بوشهر: آموزش‌های مهارتی برای زنان سرپرست خانوار در بوشهر توسعه می‌یابد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به نقش مهم مهارت‌آموزی در ایجاد اشتغال، گفت: آموزش‌های مهارتی برای زنان سرپرست خانوار در بوشهر توسعه می‌یابد.

به گزارش آوای پارسیان به نقل از خبرگزاری مهر : عبدالمجید دراهکی صبح شنبه در نشست برنامه‌ریزی آموزش‌های مهارتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی و اشتغال زود بازده نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری و رفع معضلات اجتماعی خواهد داشت.

 

 

وی با تاکید بر اینکه برای توسعه اشتغال باید مهارت گرایی را جایگزین مدرک گرایی کنیم افزود: جایگاه مهارت در جامعه ضعیف است و باید مهارت‌آموزی را به یک نهضت اجتماعی تبدیل کنیم و مهارت را به یک فرهنگ تبدیل کنیم.

 

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید، اضافه کرد: باید در راستای توسعه فعالیت‌های اقتصادی برای بانوان سرپرست خانوار، بی سرپرست و بد سرپرست و هدایت آنان به سوی کارآفرینی و اشتغالزایی اقدامات لازم صورت گیرد.

 

 

وی بیان کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی ۴۶۳ نفر در حوزه آسیب‌های اجتماعی، ۲۰۷ نفر در حوزه معتادین بهبود یافته و ۱۰۰ نفر نیز در حوزه‌های زنان خانه دار و معلولین در سال جاری با فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توانمند شده‌اند.

 

 

دراهکی ادامه داد: از اهداف فنی‌وحرفه‌ای در سال جاری می‌توان به شناسایی وضعیت بازار نیروی کار، زمینه سازی در جهت رشد مهارت‌های فردی اجتماعی، افزایش سطح تأثیرگذاری آموزش‌های مهارتی در مؤلفه‌های رشد و توسعه اقتصادی استان اشاره کرد.

 

 

وی یکی از مهمترین اهداف آموزش‌های مهارتی را توانمندسازی و فقر زدایی زنان سرپرست خانوار دانست و گفت: در سال جاری آموزش‌های مهارتی برای زنان سرپرست خانوار به‌صورت ویژه توسعه خواهد یافت.

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه