پنج شنبه, 06 آذر 1399 - Thursday, 26 November 2020
کد خبـر : 6346
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مرکز فنی و حرفه‌ای چهارروستایی گناوه تعطیل نیست

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران گناوه گفت: مطالب مطرح شده در مورد تعطیلی دوره‌های آموزشی مرکز فنی و حرفه‌ای روستای چهارروستایی این شهرستان صحیح نیست و فعالیت آموزشی این مرکز در فضای مجازی ادامه دارد.

آوای پارسیان : حمیده سراجی روز چهارشنبه در این گفت وگو افزود: با وجود فرسوده بودن ساختمان کنونی مرکز فنی و حرفه‌ای روستای چهارروستایی این شهرستان، فعالیت دوره‌های آموزشی مهارتی به کارآموزان متوقف نشده‌است.

 

 

وی اظهارداشت: مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان، تعهد سالانه خود را  در بخش روستایی کامل کرده‌است و نبود ساختمان کوچکترین خللی به آموزش مهارتی در این مرکز وارد نکرده‌است.

 

 

سراجی افزود: هم اکنون  ۵۰ نفر در سه رشته در روستای مال محمود و چهارروستایی در حال آموزش هستند و ثبت نام کارآموزان نیز در خانه جوان روستای چهارروستایی درحال انجام است.

 

 

وی گفت: باتوجه به اینکه  فنی و حرفه‌ای روستای چهارروستایی در یک ساختمان قدیمی مستقر و فعالیت دارد و بیش از  هشت ماه است که سقف آن ریزش کرده‌است، امکان فعالیت بصورت حضوری در آن وجود ندارد.

 

 

سراجی اظهارکرد: برای برگزاری کلاس‌ها بارها به بخشداری ریگ و دهیاری آن روستا برای در اختیار گذاشتن مکانی مناسب مکاتبه و پیگیری لازم صورت گرفته است.

 

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران گناوه افزود:برای جایگزین کردن ساختمان قدیمی، ساختمان بهزیستی در آن روستا که بلا استفاده مانده بود، پیشنهاد شده‌است و با وجود اینکه در زمان رئیس وقت بهزیستی شهرستان پذیرفته شد اما اداره کل بهزیستی استان بوشهر موافقت نکرد.

 

 

وی ادامه داد: در این ارتباط از طریق فرمانداری و بخشداری پیگیری لازم به عمل آمد و از مکان پیشنهادی به همراه بخشدار ریگ بازدید صورت گرفت و  قرار شد با پیگیری‌های شورای اسلامی  روستا و بخشداری به نتیجه برسد.

 

 

سراجی بیان کرد: با توجه به اپیدمی کرونا، بدلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در کل استان بوشهر و شهرستان گناوه در فضای مجازی برگزار و در روستای چهارروستایی نیز آموزش‌ها متوقف نشده‌است و گروه واتساپی تشکیل دادیم.

 

 

وی گفت: در این لرتیاط بنر طراحی و برای نصب به شورای روستا ارسال شد و  تبلیغات برای ثبت نام کارآموزان و انتخاب یک فضای مناسب برای آموزش روستاییان بجد پیگیری شده‌است.

 

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران گناوه افزود: رئیس شورای اسلامی و  دهیار روستای چهارروستایی و بخشداری در کنار این مرکز پیگیر قضیه و تعیین مکان مناسبی هستند.

 

 

وی با بیان اینکه وظیفه این مرکز مهارت آموزی است، بیان کرد: اولویت اول این مرکز  روستائیان و اقشار آسیب پذیر جامعه است و بر این اساس پیگیر موضوع هستیم.

 

 

روستای چهارروستایی از توابع بخش ریگ و از روستاهای قدیمی و پرجمعیت شهرستان گناوه در استان بوشهر است.   

     

گناوه ایرنا

 

 

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه