شنبه, 27 دی 1399 - Saturday, 16 January 2021
کد خبـر : 6505
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

طرح خوانا در ۵۰ دبستان بوشهر اجرا می‌شود

آوای پارسیان : معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه طرح خوانا به عنوان طرحی مهارتی در آموزش ابتدایی اجرا خواهد شد، گفت: در این طرح پنج درصد مدارس کشور به صورت نمونه انتخاب شده است.

 

 

محمود قاسمی از اجرای این طرح در مدارس ابتدایی استان خبر داد و افزود: از ۵۰ مدرسه منتخب استان برای اجرای طرح خوانا، شهرستان‌های بوشهر و دشتستان با توجه به فراوانی جمعیت، بیشترین سهم را دارند.

 

 

او ادامه داد: با توجه نوپایی طرح، آموزش مجازی مدرسان استانی این طرح آغاز شده است که پنج مدرس استان در این دوره شرکت خواهند داشت.

 

 

 معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر اجرای طرح خوانا را برای مناطق دارای نوآموزان چند زبانه بسیار مفید دانست و عنوان کرد: ارتقا چهار مهارت اساسی زبانی همچون خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن در دانش آموزان بسیار ثمربخش خواهد بود.

 

 

قاسمی افزود: آموزش ابتدایی دوره فراگیری مهارت‌های لازم است و در این دوره باید آموزش‌ها معطوف به مهارت‌ها باشد تا دانش آموزان با درک بهتری موضوعات را فرا گیرند.

 

 

او بیان کرد: در این طرح، دانش آموزان از ابتدای دی تا اردیبهشت‌ آموزش می‌بینند و پس از آن، ارزشیابی لازم از اجرای طرح مدنظر قرار خواهد گرفت.

 

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه دانش آموزان به طور معمول در پاسخگویی به سوالات ادراکی در آزمون‌های ملی و بین المللی ضعف دارند، گفت: آموزش و پرورش باید به سمت پرورش دانش آموزان با مهارت پیش رود و از آموزش صِرف نظری فاصله گیرد که طرح خوانا می‌تواند یک از راه‌ها برای نیل به این هدف باشد.

 

 

انتهای پیام/ک               

 

باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه