شنبه, 27 دی 1399 - Saturday, 16 January 2021
کد خبـر : 6538
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

استقبال از رکاب زن کرمانی در پایگاه دریایی بوشهر

آوای پارسیان : در مراسمی از ناوبان یکم بازنشسته مرتضی پور رستمی که به مناسبت هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش، فاصله بین کرمان تابوشهر را رکاب زده بود، تجلیل شد.

 

 

 این رکاب زن فاصله ۹۰۰ کیلومتری بین استان کرمان تا بوشهر را در هفت روز پیموده است.

 

 

او، هدف خود را از این حرکت نمادین زنده نگه داشتن یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای نیروی دریایی ارتش و شهدای ناوچه پیکان و همچنین ترویج ورزش میان مردم به‌خصوص بازنشستگان و پیشکسوتان عنوان کرد.

پور رستمی ادامه داد: ورزش باعث نشاط می‌شود و به ویژه سالمندان با ورزش می‌توانند که از یک فرد سربار خانواده به یک انسان شاداب تبدیل شوند.

 

 ناخدا یکم احسان نصیری فرمانده پایگاه دریایی بوشهر هم با تبریک روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حضور ناوبان یکم بازنشسته مرتضی پور رستمی را در بین کارکنان پایگاه دریایی بوشهر خیر مقدم گفت.

 

 

 رئیس عقیدتی سیاسی پایگاه دریایی بوشهر با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و عملیات مروارید بیان کرد: نقش نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس این بود که در همان روز‌های آغازین اجازه قدرت‌نمایی به نیروی دریایی عراق در خلیج فارس را ندادند. تقریباً تا پایان هشت سال دفاع مقدس نیروی دریایی عراق چیزی برای عرض اندام نداشت.

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین یاسر راغبی افزود:نیروی دریایی ارتش جزء اولین نیرو‌های مسلح بود که به صورت مستقیم و رو در رو با آمریکا جنایتکار مقابله کرد. این نشانگر اراده قوی نیروهای خدوم ارتش به ویژه نیروی دریایی ارتش است.

 

 

او با بیان آیه شریفه قرآن مجید که می‌فرماید «دشمن پیوسته با شما دشمنی می‌کند تا شما را از مسیر خود برگرداند»، تاکید کرد: اگر می‌بینیم بیگانگان شهید فخری‌زاده را ترور می‌کنند، معلوم است نیرو‌های مسلح ما هنوز در آن مسیری هستند که دشمن دنبال ارتداد آنهاست و از مسیر بازنگشته ایم و این جای بسی مباهات دارد که ما در مسیری می‌رویم که در مقابل باطل هستیم.

 

 

رئیس عقیدتی سیاسی پایگاه دریایی بوشهر گفت: اگر ما جبهه حق باشیم به طور طبیعی جبهه باطل با ما در پیکار است. نشانه آن نیز شهادت شهید فخری زاده است که در عرصه فناوری‌های نیرو‌های مسلح در وزارت دفاع فعالیت می‌کرد. ما باید این مسیر را دنبال کنیم در هر جایی که هستیم.

 

انتهای پیام/ک     

 

باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر   

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه