دوشنبه, 06 بهمن 1399 - Monday, 25 January 2021
کد خبـر : 6548
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

درخشش سوارکاران بوشهری در مسابقات اسب‌سواری

سوارکاران استان بوشهر توانستند در مسابقات کشوری اسب سواری در استان یزد، موفق به کسب 6 مقام شوند.

آوای پارسیان : ابوذر قائدی دراین گفتگو اظهار داشت: مسابقات اسب‌دوانی کشوری در استان‌های مختلف کشور در فصول مختلف بنا بر شرایط آب‌وهوایی برگزار می‌شود که هر دوره یا فصل از مسابقات اسب‌دوانی تقریباً شامل ٧ الی ٨ هفته می‌باشد که در هر هفته تقریباً ٦٠ رأس اسب شرکت می‌کنند و در قالب ٦ الی ٧ گروه که در هر گروه ٥ الی ١٢ رأس اسب با هم مسابقه می‌دهند.

 

 

رئیس هیئت سوارکاری بوشهر افزود: هرساله مسابقات سوارکاری اسب‌های عرب، اغلب در استان‌های یزد و خوزستان در سه مرحله کورس تابستانه، پاییزه و بهاره برگزار می‌شود که در دو سال گذشته، یزد میزبان این مسابقات بوده است.

 

 

وی با اشاره به موفقیت‌های اسب سواران بوشهری در مسابقات کشوری گفت: طی دو سال اخیر علاقه‌مندان به رشته اسب‌دوانی در استان بوشهر با خرید اسب‌هایی با خط‌خوانی عالی کورس، به‌صورت حرفه‌ای وارد این مسابقات شدند که خوشبختانه امسال توانستند، موفق به کسب ٦ مقام شوند.

 

 

رئیس هیئت سوارکاری استان بوشهر افزود: در مسابقات اسب‌دوانی سراسری ایران در رده اسب‌های ۴+ساله یک اسب به نام الشموس جی کی به مالکیت آقای جواد کمالی مقام اول گروه ششم (از گناوه) و دو اسب به نام‌های آران پارسیا به مالکیت آقای محمود شهبازی گروه ششم (از گناوه) و بارلی به مالکیت آقای حمید عبدالهی گروه چهارم (از گناوه)، هر دو اسب موفق به کسب مقام سوم شدند.

 

انتهای پیام/

 

 خبرگزاری فارس در بوشهر

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه