شنبه, 04 بهمن 1399 - Saturday, 23 January 2021
کد خبـر : 6669
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

خبر خوب برای کشاورزان/ ایران در تولید کود شیمیایی فسفات خودکفا می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از راه‌اندازی بزرگترین واحد تولید کود شیمیایی فسفات در بوشهر خبر داد و گفت: با راه‌اندازی کارخانه سوم، تولید کود فسفاته در استان بوشهر به ۲۵۰هزارتن در سال افزایش می‌یابد.

به گزارش آوای پارسیان به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر ، سید حسین حسینی صبح امروز در بررسی تولید کود سوپر فسفات در شهرک صنعتی بوشهر با اشاره به  اهمیت تولید این محصول استراتژیک در زمینه تامین  کود شیمیایی مورد نیاز بخش کشاورزی اظهار داشت: با پیگیری‌های مستمر صورت گرفته از سوی سازمان صمت استان بوشهر مشکلات واحد صنعتی واحد تولید کود شیمیایی فسفات در شهرک صنعتی بوشهر برطرف شد.

 

 

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه هم اکنون این کارخانه در حال تست ماشین‌آلات و تولید آزمایشی محصول است گفت: پیش بینی می‌شود حداکثر تا ۲۰ روز آینده محصول بزرگترین واحد تولید کود شیمیایی فسفات وارد مدار شود.

 

 

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این واحد تولیدی زمینه اشتغال ۱۳۰ نفر شامل ۳۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر به‌صورت غیر مستقیم فراهم می‌شود.

 

 

حسینی با بیان اینکه با راه‌اندازی بزرگترین و سومین واحد تولیدی کود شیمیایی فسفات تولید این محصول در استان بوشهر به ۲۵۰ هزارتن در سال افزایش می‌یابد خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی این کارخانه، کود شیمیایی فسفاته مورد نیاز کشاورزان سراسر کشور تامین می‌شود.

 

 

وی عنوان کرد: بخش عمده مواد اولیه این محصول که خاک فسفاته است از طریق معادن داخل کشور و بخشی نیز از طریق واردات تامین می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه