شنبه, 04 بهمن 1399 - Saturday, 23 January 2021
کد خبـر : 6675
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۵۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

دمای خاک به زیر صفر می‌رسد/ خلیج فارس متلاطم می‌شود

آوای پارسیان : معاون اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امشب با ورود یک توده هوای به نسبت سرد به استان، روند کاهش دما در استان آغاز می‌شود. بنابراین پیش بینی می‌شود از یکشنبه (۲۱ دی) تا سه‌شنبه (۲۳ دی)، دمای هوا در استان به طور میانگین ۴ تا ۸ درجه کاهش یابد و پس از آن سرمای هوا تا پنجشنبه (۲۵ دی) ماندگار باشد.

 

 

زهرا راستگو افزود: انتظار داریم کاهش دما در روز‌های یکشنبه و دوشنبه و در مناطق مرتفع استان بیشتر باشد. به طوری که پیش‌بینی می‌شود در برخی نقاط از شهرستان‌های دشتستان، جم، دشتی، دیلم و گناوه دمای سطح خاک به صفر و یا زیر صفر درجه سلسیوس برسد و سبب سرمازدگی و یخ‌زدگی در محصولات کشاورزی شود.

 

 

او تاکید کرد: کشاورزان تمهیدات لازم را برای محافظت از محصولات در برابر سرمازدگی و یخ‌زدگی به کار گیرند و دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها با توجه به کاهش دما، تنظیم شود.

 

 

معاون اداره کل هواشناسی بوشهر همچنین با اشاره به افزایش نسبی سرعت وزش باد شمال غربی و تلاطم دریا، بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی جوی و دریایی نشان می‌دهد از دوشنبه (۲۲ دی) تا پایان چهارشنبه (۲۴ دی) در برخی ساعات به سبب افزایش نسبی سرعت وزش باد شمال غربی بر روی دریا، مناطق مرکزی خلیج فارس و سواحل مرکزی و جنوبی استان به نسبت متلاطم خواهد بود.

 

 

راستگو ادامه داد: ارتفاع موج در این مدت در سواحل شمالی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و سواحل مرکزی و جنوبی گاهی ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

 

 

او  توصیه کرد: در این مدت دریانوردان تمهیدات و آمادگی لازم را برای رویارویی با خطرات احتمالی داشته باشند.

 

 

معاون هواشناسی بوشهر عنوان کرد: در شبانه روز گذشته دمای جم به ۳ درجه سلسیوس رسید و دمای دیر ۲۷ درجه سلسیوس ثبت شد.

 

انتهای پیام/ک   

باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه