سه شنبه, 19 اسفند 1399 - Tuesday, 09 March 2021
کد خبـر : 6713
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۲۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

جابه جایی مسافر در مسیر گناوه - خارگ از سر گرفته شد

 ایرنا- رئیس اداره بندرودریانوردی گناوه گفت: جابه جایی مسافر بین بندر گناوه - جزیره خارگ که در چند روز اخیر به دلیل نقص فنی ۲ شناور فعال در این مسیر متوقف شده بود، با انتقال یک فروند کشتی از خط دریایی بوشهر- خارگ به این مسیر از سرگرفته شد.

آوای پارسیان : داود بهادری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این کشتی تا برطرف شدن مشکلات فنی شناورهای مسیر گناوه - خارگ و تعیین و تکلیف آنها در زمینه جابه جایی مسافر به جزیره خارگ و بالعکس سرویس‌دهی می‌کند.

 

 

وی اظهار کرد: حرکت این کشتی از مبدا جزیره خارگ ساعت ۱۱ و بندر گناوه ساعت ۱۳ هر روز تعیین شده‌است.

 

 

بهادری گفت:  هر ۲ شناور "مهبد" و "ذوالفقار" که در مسیر گناوه به خارگ و بالعکس سرویس دهی مسافری می‌کردند، دارای نقص فنی هستند که بصورت موقت تا برطرف کردن مشکلات تردد آنها در این مسیر  ممنوع است.

 

 

رئیس اداره بندر ودریانوردی گناوه افزود: اجازه فعالیت مجدد شناورهای مسافربری گناوه در صورت برطرف کردن نواقص و  پس از تائید این اداره با صدور مجوز امکان پذیر است.

 

 

وی اضافه کرد: برای  تردد ایمن مسافران و جلوگیری از حادثه جبران ناپذیر نیاز به یک فروند شناور مسافری باکیفیت در مسیر دریایی گناوه به جزیره خارگ ضروری است و این اداره از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این زمینه استقبال می‌کند.

 

 

بندرگناوه  به عنوان پسکرانه خارگ نقشی مهم در جابه جایی ساکنان و شاغلان در شرکت‌های نفتی و پتروشیمی و مایحتاج موردنیاز به این جزیره دارد.

 

 

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و در فاصله ۱۷ مایلی جزیره خارگ قرار دارد.

گناوه ایرنا

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه