سه شنبه, 31 فروردين 1400 - Tuesday, 20 April 2021
کد خبـر : 6764
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تکاپو؛ طرحی برای اشتغال پایدار در شهرستان‎های بوشهر

آوای پارسیان : مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در نشست با کارگزار استانی طرح تکاپو در استان گفت: طرح تکاپو برای به کارگیری ظرفیت‌های بومی به منظور اشتغال‌زایی پایدار در همه ۱۰ شهرستان‌ استان اجرا می‌شود.

 

 

عبدالمجید دراهکی افزود: این طرح اسفند امسال  در ۵۷ حرفه اولویت دار مهارتی به اجرا درمی‌آید.

 

 

او با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه‌ای مسئول حوزه آموزش این طرح است، ادامه داد: در مرحله نخست اجرای این طرح، هزار و ۲۰۰ نفر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا می‌گیرند.

 

 

 مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر عنوان کرد: مهمترین ویژگی طرح تکاپو ایجاد اشتغال بر مبنای نیازها، استعداد‌ها و ظرفیت‌های اشتغال است.

 

دراهکی با اشاره به اینکه فنی و حرفه‌ای متولی تأمین نیروی انسانی صنایع، اصناف و مشاغل مختلف است، عنوان کرد: برای اجرای طرح تکاپو در استان بوشهر به هشت رسته اشاره شده است که اولویت اول آن با گردشگری ساحلی و دریایی و حمل ونقل و لجستیک دریایی، و اولویت‌های بعدی نیز به خدمات تخصصی کشاورزی، پوشاک، صنایع دستی، آبزی پروری و پرورش زنبور عسل و سایر موارد اختصاص یافته است.

 

 

او بیان کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای از طریق طرح‌های مختلف و بر اساس استاندارد‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به فعالان اقتصادی که به دنبال توسعه کسب و کار خود هستند، اما دغدغه جذب نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده را دارند، کمک می‌کند.

 

انتهای پیام/ک           

 

باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه