سه شنبه, 31 فروردين 1400 - Tuesday, 20 April 2021
کد خبـر : 6792
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۱۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

بزرگ‌ترین طرح صلاحیت حرفه‌ای کشور در منطقه ویژه پارس اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای بزرگ‌ترین طرح صلاحیت حرفه‌ای کشور در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اجرا می‌شود.

آوای پارسیان : ایرج خرمدل مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نشست با مدیر کل و کارشناسان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بیان کرد: با همکاری مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای بزرگ‌ترین طرح صلاحیت حرفه‌ای کشور در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اجرا می‌شود.

 

 

او افزود: در فرایندی سه ساله با همکاری مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علمی و کاربردی پلیمر و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تمام نیرو‌های شاغل و زیر مجموعه این سازمان گواهی صلاحیت حرفه‌ای دریافت خواهند کرد.

 

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تأکید بر اینکه تمام شاغلان در صنعت، نفت، گاز و پتروشیمی باید گواهی مهارت صلاحیت حرفه‌ای دریافت می‌کنند، ادامه داد: نیروی انسانی ماهر و آموزش‌دیده نقشی اساسی در توسعه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی دارد و این آموزش‌ها به صورت آزمایشی برای اولین بار در استان بوشهر برگزار خواهد شد.

 

 

خرمدل به تمدید قرارداد آموزشی فنی و حرفه‌ای در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت هم اشاره کرد و گفت: این قرارداد آموزشی برای پنج سال دیگر تمدید خواهد شد تا جوانان جویای کار همراستا با نیاز‌های صنعت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گیرند.

 

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر هم گفت: نخستین تفاهم‌نامه صلاحیت حرفه‌ای شاغلان با مجتمع گاز پارس جنوبی با هدف آموزش و صدور گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای برای مشاغلی که در سازمان فنی و حرفه‌ای کد استاندارد دارند، منعقد شده است.

 

 

عبدالمجید دراهکی افزود: همسو با امضای این تفاهم‌نامه، استاندارد سازی مشاغل فنی شرکت‌های نفت و گاز در حال تدوین است و حدود ۲۵۰ استاندارد تاکنون تدوین شده است.

 

 

او ادامه داد: ۲۱ هزار نفر در استان بوشهر در راستای تفاهم نامه همکاری با سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در ۶ ساله مهارت لازم را فرامی‌گیرند.

 

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر تاکید کرد: توانمندسازی نیروی شاغل در صنایع همیشه مورد توجه صاحبان صنایع بوده و لازم است آموزش‌های مهارتی به‌طور جدی در بخش صنعت به‌منظور ارتقای آموزش، مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و گسترش آموزش‌های مدیریتی و مهارتی موردنیاز صنایع توسعه یابد.

 

انتهای پیام/ک   

 

باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه