سه شنبه, 31 فروردين 1400 - Tuesday, 20 April 2021
کد خبـر : 6798
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

علت تعطیلی پایگاه اورژانس عسلویه چه بود؟ / نیرو‌های اورژانس در انتظار بهبود حقوق

آوای پارسیان : جاسم زارعی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در پی انتشار خبری درباره تعطیلی پایگاه اورژانس شهرعسلویه بیان کرد: تعطیلی کوتاه مدت این پایگاه به دلیل مشکلات فنی بوده که در پاره‌ای از اوقات اجتناب ناپذیر است، اما در این مدت کوتاه نیز پایگاه‌های اورژانس نخل تقی و بیدخون که در کمتر از ۳ کیلومتری پایگاه عسلویه قراردارند آماده خدمت رسانی به مردم بوده‌اند.

 

 

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که کارکنان اورژانس عسلویه علت فعال نبودن این پایگاه را نداشتن وسایل جزئی امدادی و تامین نشدن غذای نیرو‌های شیفتی عنوان می‌کنند.

 

 

۲۴ نیرو در چهار پایگاه اورژانس شهرستان عسلویه کار می‌کنند که هر روز دو نفر در پایگاه شهر عسلویه حضور دارند.

 

 

عبدالنبی یوسفی فرماندار عسلویه در این زمینه گفت: آمادگی داریم که مشکل کارکنان این پایگاه اورژانس را پیگیری و آن را حل کنیم تا آنان بتوانند با کمترین دغدغه به خدمت خود ادامه دهند.

 

 

اما نیرو‌های اورژانس این شهرستان و دیگر نقاط استان بوشهر، پیش از این هم اعلام کرده‌اند با مشکلات عدیده‌ای دست به گریبان هستند که مهم‌ترین آن پایین بودن حقوق است.

 

 

آن‌ها می‌گویند، از اول خرداد ۱۳۹۹ روش کارشان از ساعتی به شرکتی تبدیل شده است، اما حقوقشان همچنان مانند زمانی است که ساعتی کار می‌کردند یعنی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای ۱۹۲ ساعت موظفی. فوق العاده ویژه هم شامل حالشان نشده است.

 

 

به گفته کارکنان اورژانس، در همین حال نیرو‌های پیمانی حدود هشت میلیون دستمزد می‌گیرند و فوق العاده ویژه هم شامل حالشان می‌شود.

 

 

آنان همچنان منتظر توجه مسئولان بهداشت و درمان برای بهبود شرایط کاری‌شان هستند.

 

انتهای پیام/ک   

 

 باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

 

 

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه