سه شنبه, 31 فروردين 1400 - Tuesday, 20 April 2021
کد خبـر : 6843
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۳ فروردين ۱۴۰۰ ۱۱:۴۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

محور گناوه - دیلم تکمیل می‌شود/ آغاز احداث درمانگاه تامین اجتماعی دیلم

فرماندار دیلم گفت: محور گناوه به دیلم که سالیان طولانی جان خیلی از هموطنان عزیز را می‌گرفت و به جاده مرگ معروف بود امروز ۳۰ کیلومتر از آن آسفالت شده و ۶ کیلومتر منتهی به شهر دیلم زیرسازی انجام گرفته و این پروژه از پروژه‌های اولویت دار شهرستان است و امیدواریم تا پایان دولت تکمیل و زیر بار ترافیکی برود.

آوای پارسیان : احمد دشتی در این گفتگو اظهار داشت: در بدو ورود به فرمانداری شهرستان دیلم برنامه‌های مختلفی برای حضور در مجامع عمومی و دیدار با اقشار مختلف مردم تدارک دیده شده بود اما باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، تمامی برنامه‌های تجمعی برای سلامتی مردم لغو شد. 

 

 

فرماندار دیلم در خصوص تعطیلی خودجوش کسبه و بازاریان دیلم در زمان شیوع گسترده ویروس کرونا در شهرستان افزود: ما بهترین مردم دنیا را داریم به طوری که در بهترین فصل تجارت کسبه‌های دیلم با تعطیلی مغازه‌ها و محل کسب خود در کنار مجموع‌های دولتی ایستادند و همکاری کامل را برای مهار این ویروس کردند.

 

 

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز در مهار و مبارزه با ویروس کرونا توفیقی هم حاصل شده است به دلیل همکاری مردم با مجموع دولت بوده است. 

 

 

دشتی افزود: در تیم‌های بازرسی که تشکیل شد تاکید این بوده که با روش تعاملی و ارشادی با مردم صحبت شود چرا که مردم همیشه در شرایط سخت یار و یاور ما بوده‌اند. 

 

 

فرماندار دیلم درخصوص ورود پیک چهارم ویروس کرونا در استان بیان داشت: ما پیک اول را به خوبی پشت سر گذاشته‌ایم اما پیک دوم و سوم آن تحت تاثیر قرار گرفته‌ایم و در تابستان در شرایط خوبی نبوده‌ایم و امروز با توجه به شرایط قرمز استان خوزستان که در مرز همسایگی ما قرار دارد اگر رعایت نکنیم می‌تواند سلامت و جان شهروندان عزیزمان را به خطر بیندازد.

 

 

فرماندار شهرستان دیلم تصریح کرد: با توجه به شرایط نامطلوب استان همجوار، ما به ناچار محدودیت‌هایی را اجرا کردیم. 

 

 

وی با بیان اینکه کرونا آسیب‌های زیاد را در حوزه اقتصادی به کشور وارد کرده است اظهار داشت: کرونا حتی کشور‌هایی که در حوزه اقتصادی سرآمد بوده‌اند تحت تاثیر قرار داد اما کشور ما به دلیل اینکه دچار شرایط تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته بود اضافه شدن این ویروس منحوس شرایط را در کشور بسیار سخت کرد. 

 

 

وی با بیان اینکه گاها مجبور به اعمال محدودیت‌ها می‌شدیم افزود: در ساحل دیلم یک سری از شهروندان در حال امرار معاش هستند و با بستن ساحل و عدم ارائه خدمات به مسافرین و شهروندان محدود کردن ساحل دچار آسیب شده‌اند و ما می‌دانیم که این شرایط مشکل ایجاد کرده است اما امروز اولویت‌بندی دنیا، کشور، استان و شهرستانمان سلامت مردم است و مجبور به تعطیلی برخی امکان شده‌ایم. 

 

 

وی درخصوص اقدامات انجام شده خاطرنشان کرد: اقدامات دولت طی سالهای اخیر تا کنون در حوزه‌های بهداشت و درمان، راه‌سازی و ایجاد فضا‌های ورزشی، عمران شهری و روستایی و… بسیار موثر و تاثیرگذار بوده است. 

 

 

وی در خصوص عمران روستایی در شهرستان دیلم بیان کرد: تا قبل از سال ۹۲ کمتر از ۳۰ هزار متر زیرسازی آسفالت معابر داشته‌ایم اما امروز ۲۰۰ هزار متر مربع در سطح روستاها در قالب طرح‌های هادی آسفالت شده یا آماده آسفالت است. 

 

 

دشتی در خصوص ایجاد بوستان‌های روستایی در دیلم گفت: طی چند سال اخیر ۲۱ بوستان و ۱۰ زمین چمن مصنوعی در شهرستان دیلم افتتاح شده است. 

 

 

فرماندار دیلم تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ احداث پنج زمین چمن طبیعی از محل اعتبارات دهیاری‌ها عملیات اجرایی آن آغاز شده است و امروز با حمایت‌های دولت ۱۰ زمین چمن در شهرستان وجود دارد و سالن‌های ورزشی از چهار تا به هفت عدد افزایش یافته است. 

 

 

دشتی اضافه کرد: سالن ورزشی بانوان که مورد مطالبه جدی بانوان بوده است در دهه فجر قرار بود افتتاح شود اما طی بازدیدی که به همراه مدیر کل ورزش و جوانان استان به آن داشتیم متوجه شدیم شرایط برای نصب کف‌پوش‌های آن هنوز مهیا نیست و اگر این کار انجام شود آسیب‌های زیادی به هزینه بیت المال می‌رسد. در نهایت افتتاح آن در اوایل سال جدید طی مناسبت خاصی انجام و در اختیار بانوان این شهرستان قرار می‌گیرد.

 

 

وی درخصوص راه‌های ارتباطی شهرستان دیلم اضافه کرد: در حوزه راه‌های ارتباطی یک انقلابی صورت گرفت به طوری که محور گناوه به دیلم که سالیان طولانی جان خیلی از هموطنان عزیز را می‌گرفت و به جاده مرگ معروف بود امروز ۳۰ کیلومتر از آن آسفالت شده و ۶ کیلومتر منتهی به شهر دیلم زیرسازی انجام گرفته و این پروژه از پروژه‌های اولویت دار شهرستان است و امیدواریم تا پایان دولت تکمیل و زیر بار ترافیکی برود. 

 

 

فرماندار دیلم در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان خبرداد و گفت: حوزه بهداشت و درمان در شهرستان با نام خیرین نیک نام ونیک اندیش دیلم عجین شد که واقعا کارهای بزرگ و تاثیرگذاری را انجام داده اند. 

 

 

وی بیان داشت: تا قبل از سال ۱۳۹۲ بیمارستان شهرستان دیلم در حد یک درمانگاه بوده اما امروز با اضافه شدن بخش‌های مختلف، به یک بیمارستان کامل در شهرستان تبدیل شده است. 

 

 

دشتی بیان داشت: با حمایت‌های خیرین بخش‌های مختلفی به این بیمارستان اضافه شده بود اما چون زیر ساخت‌های بیمارستان را نداشت و زیر ساخت‌های آن در حد درمانگاه بود با ۲۶ میلیارد تومان از اعتبارات دولتی در توسعه بخش‌هایی که ایجاد شده است اعتبار گذاشته شد و کار در حال انجام است.

 

 

فرماندار شهرستان دیلم خاطر نشان کرد: در سال ۱۳۹۸ گازرسانی به ۱۲ روستا به اتمام رسید و جمعا ۲۸ روستا گازرسانی شده است.

 

 

وی در خصوص احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان گفت: با پیگیری‌هایی که از طریق سازمان تامین اجتماعی صورت گرفت و حمایت‌های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه شهر دیلم، ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و ۱۵ میلیارد تومان برای تجهیز اولیه تعلق گرفت و تجهیز کارگاه شده و در حال اجراست و مدت زمان پروژه ۱۸ ماهه است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

 

انتهای پیام/         

           

 خبرگزاری  فارس در شهرستان دیلم

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه