سه شنبه, 31 فروردين 1400 - Tuesday, 20 April 2021
کد خبـر : 6857
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۸ فروردين ۱۴۰۰ ۱۱:۰۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

شکار همه گونه‌های حیات وحش در بوشهر ممنوع شد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه بهار فصل زادآوری حیات وحش است، بنابراین شکار همه گونه‌های پرنده، خزنده و پستاندار در این فصل در این استان ممنوع است.

آوای پارسیان : احسان موسوی روز گذشته با بیان اینکه شکار گونه‌های حیات وحش در این فصل اقدامی بسیار ناپسند است، افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر به طور مداوم مناطق حفاظت شده را پایش می‌کنند و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

 

 

وی اعلام کرد: در این ارتباط ماموران یگان حفاظت در منطقه کوه بیرمی، فردی که اقدام به شکار ۱۸ قطعه گنجشک کرده بود را دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل دادند.

 

 

موسوی عنوان کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی محیط زیست در زمینه  جرائم نقدی صید و شکار این پرنده برای هر قطعه گنجشک نر ۵۰۰ هزار ریال و برای هر قطعه ماده سه برابر این میزان است.

 

 

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار کرد: هر چند جرایم مصوب تا حدی بازدارنده اینگونه تخلفات است، اما جوامع محلی و سازمان‌های مردم نهاد محیط زیست نقشی مهم‌تر در زمینه فرهنگ‌سازی و پیشگیری از این اقدامات مخرب به عهده دارند.

 

 

وی از تمامی شهروندان دوستدار محیط زیست خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به نزدیکترین پاسگاه محیط بانی اطلاع رسانی کنند یا با با شماره تلفن ۱۵۴۰ تماس بگیرند.

 

 گزارش ایرنا بوشهر

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه