شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 686
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۲۰:۴۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

صندوق‌های جدید صدقات رونمایی شد

صندوق‌های جدید صدقات رونمایی شد

به گزارش آآوای پارسیان در آئینی با حضور معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، صندوق‌های جدید صدقات برای موسسات دولتی، دستگاه‌های اجرایی و مکان‌های عمومی رونمایی شد.https://media.mehrnews.com/d/2017/11/14/4/2635216.jpgمعاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد ظهر سه‌شنبه در این آئین اظهار داشت: کمیته امداد دارای یک میلیون حامی و ۲۰۰ هزار یتیم است و درآمد امداد در سال گذشته از قبل کمک حامیان ۴۰۴ میلیارد تومان بوده است.

علی‌محمد ذوالفقاری افزود: بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان میزان صدقاتی بود که نیکوکاران به صندوق صدقات کمک کردند و در زمینه مسکن، آموزش، درمان، جهیزیه، معیشت و اشتغال هزینه شده است.

درآمد ۴۸۰ میلیارد تومانی کمیته امداد

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه در سال گذشته ۲۷۰ میلیارد تومان درآمد زکات استان بوشهر بوده است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها با زکات در زمینه عمرانی و مصرف نیازمندان هزینه شده است.

وی عنوان کرد: کمیته امداد در سال گذشته جمعا ۴۸۰ میلیارد تومان درآمد داشته که از قبل فطری، جشن رمضان، جشن عاطفه ها و جشن نیکوکاری جذب شده و  طبق نیاز مختلف مددجویان هزینه شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه نیاز مددجویان بیش از کمک ها است، عنوان کرد: یکی از برنامه های امداد در این راستا گسترش فرهنگ انفاق در جامعه است.

مشارکت ۱۰ میلیون خانوار ایرانی با کمیته امداد

وی گفت: میزان مشارکت های مردمی در شش ماهه نخست سال جاری هزار و ۳۶ میلیارد بوده و تلاش میشود تا پایان سال با برنامه ریزی های مختلف این میزان به هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان برسد.

ذوالفقاری تصریح کرد: اکنون ۱۰ میلیون خانوار ایرانی با کمیته امداد مشارکت دارند که این میزان شامل صندوق های صدقات، زکات، اکرام ایتام و طرح محسنین می شود.

وی در خصوص عملکرد کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: کمیته امداد در استان بوشهر خدمات خوبی ارائه کرده است اما باید تعامل خود را با گروه‌های اقتصادی در بوشهر افزایش دهد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه