جمعه, 01 بهمن 1400 - Friday, 21 January 2022
کد خبـر : 7113
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۵۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مرکز نیکوکاری "صبا" گناوه جهیزیه ۱۲۰ نوعروس استان بوشهر را تامین کرد

مسئول مرکز نیکوکاری "صبا " تحت نظارت کمیته امداد امام خمینی (ره) گناوه گفت: این موسسه با مساعدت یک نیکوکار خیراندیش گناوه‌ای، کمک هزینه جهیزیه برای ۱۲۰ نوعروس نیازمند تحت پوشش کمیته امداد را در استان بوشهر تامین کرده است که به آنها اهدا خواهد شد.

آوای پارسیان : نرگس محمدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: هر سری جهیزیه شامل یخچال، کولر، تلویزیون، اجاق گاز، فرش و سرویس آشپزخانه است که این مرکز خیریه توانسته با رایزیی از طریق نیکوکاران و کمیته امداد آنها را تامین کند.

 

وی اظهارکرد: مبلغ  اهدایی نیکوکار گناوه‌ای به ۱۲۰ نوعروس ۵۵۰ میلیون تومان است و سهم دولتی این جهیزیه‌ها توسط اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره)  استان بوشهر  تامین می‌شود.
مسئول مرکز نیکوکاری صبا گناوه گفت: این مرکز آماده همکاری با زوجین نیازمند در زمینه تهیه جهیزیه و ملزومات ضروری ازدواج مانند، حلقه و ساعت با حفظ اصول اسلامی و سادگی است.

 

وی افزود: اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان استان بوشهر پس از شناسایی نوعروسان توسط مددکار این مرکز انجام می‌شود.

 

محمدی گفت: در ماه گذشته یک نیکوکار این شهرستان در حرکتی نوع‌دوستانه ۱۲۳ دستگاه تبلت به این مرکز اهدا کرد که به دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد(ره) و نخبه نیازمند که از حمایت نهادهای حمایتی بهره‌مند نیستند، توزیع شد.

 

مسئول مرکز نیکوکاری صبا گناوه اظهارداشت: این مرکز تخصصی کارآفرین ویژه زنان خود سرپرست است که به آنها آموزش مشاغل خانگی ارایه می‌شود و در کنار این فعالیت، به دانش‌آموزان نیازمند خدمات دهی فرهنگی و درمانی می‌کند

 

وی افزود: این مرکز به تازگی اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی مشاغل خانگی ویژه بانوان نظیر چرم دوزی،خیاطی، صدف، کیک و شیرینی و  مینیاتور کرده است.


محمدی بیان کرد: کلاس‌های آموزشی با پرداخت حداقل هزینه برای زنان خود سرپرست ۱۰۰ هزار تومان و دیگر بانوان ۲۵۰ هزارتومان است که می‌توانند یک دوره موفق را بگذرانند.

 

وی گفت: هزینه دریافتی از متقاضیان تنها  صرف خرید وسایل آموزشی  برای هنرجویان و درمان فرزندان خانوارهای بی‌سرپرست می‌شود.

 

محمدی یادآورشد: تولیدات بانوان در دوره آموزشی برپاشده، درفروشگاه‌های هنری و نمایشگاه‌های سطح شهر و استان بوشهر با هدف درآمدزایی آنها به  فروش می‌رسد.

 

مرکز نیکوکاری صبا در سال ۹۸  با مجوز و نظارت کمیته امداد امام خمینی (ره) گناوه تاسیس شده است.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد. 

ایرنا گناوه

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه