جمعه, 01 بهمن 1400 - Friday, 21 January 2022
کد خبـر : 7117
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۲ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پس‌لرزه‌ها باعث مرگ مرد گناوه‌ای شد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه گفت: مردی اهل روستای شول این شهرستان بر اثر ریزش سقف خانه قدیمی جان خود را از دست داد.

آوای پارسیان : عبدالعلی صیادی در جمع  خبرنگاران اظهار داشت: روز گذشته  با دریافت  گزارش حادثه ریزش آوار در روستای شول از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه بلافاصله یک تیم امدادی به محل حادثه اعزام شد.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه بیان کرد: امدادگران پس از حضور در محل متوجه شدند که ریزش سقف منزلی قدیمی، باعث فوت مردی ۷۷ ساله شده است.

 

وی عنوان کرد: با توجه به وقوع زلزله‌هایی که چند وقت اخیر در گناوه و روستا‌های آن رخ داده است، منازل مسکونی قدیمی و فرسوده، مقاومتی ندارند و باتوجه به فصل بارندگی احتمال وقوع حوادث مشابه وجود دارد که نیاز است اصول ایمنی رعایت و از سکونت در چنین مکان‌هایی خودداری شود.

 

به گزارش فارس، ۲۹ فروردین امسال زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری در گناوه رخ داد که باعث مصدومیت ۶ نفر، خسارت به بیش از ۴۰۰ واحد مسکونی، ریزش کوه، شکستن شیشه‌ها و اثاثیه منازل مردم شد و پس‌لرزه‌های این زلزله تا ماه‌ها بعد ادامه داشت.

 

زلزله بیشترین آسیب را به روستا‌ها وارد کرد و ۱۳ روستای بخش مرکزی این شهرستان از جمله شول که به کانون زلزله نزدیک بودند، دچار آسیب شدند.

 

انتهای پیام/ی

 

خبرگزاری فارس از بوشهر

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه