دوشنبه, 17 مرداد 1401 - Monday, 08 August 2022
کد خبـر : 7122
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مددجویان بهزیستی بوشهر از تسهیلات خرید یا تکمیل مسکن بهره‌مند می‌شوند

آوای پارسیان : علیرضا حاجیونی مدیرکل بهزیستی استان بوشهر بیان کرد: واحد‌های در دست ساخت یا خرید در حوزه شهری ویژه مددجویان بهزیستی مشمول پرداخت ۸۰ یا ۱۰۰ میلیون تومانی تسهیلات قرض الحسنه می‌شود.

 

 

او افزود: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با اعطای تسهیلات ساخت یا خرید مسکن به معرفی شدگان واجد شرایط زیر پوشش سازمان بهزیستی موافقت کرده است و بر اساس شیوه نامه اجرایی آن برابر ضوابط پرداخت می‌شود.

 

 

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر ادامه داد: مبلغ تخصیص یافته به این استان، ۳۱ میلیارد ریال است و سقف تسهیلات برای ساخت یا خرید مسکن در شهر‌های کمتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۸۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌ها مبلغ ۱۰۰میلیون تومان است.

 

 

حاجیونی عنوان کرد: تسهیلات پرداختی در قالب عقد قرارداد قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد و با بازپرداخت ۱۰ ساله است که حداکثر دو سال دوره تنفس برای ساخت در نظر گرفته شده است.

 

معاون مشارکت‌های مردمی و امور مسکن مددجویان بهزیستی استان بوشهر نیز گفت: با توجه به اینکه تاکنون امکان پرداخت تسهیلات برای واحد‌های احداثی یا خرید مسکن در شهر‌های بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت برای مددجویان بهزیستی مقدور نبوده است این تسهیلات فرصت بسیار مناسبی برای خرید مسکن یا تکمیل واحد‌های در دست ساخت با حداقل ۲۰ درصد پیشرفت است.

 

 

علیرضا هوشیار اضافه کرد: پس از قطعی شدن قرارداد مربوط به ساخت، تسهیلات به صورت یکجا به حساب متقاضی واریز اما در حساب مسدود می‌شود و بر اساس پیشرفت ساخت واحد مسکونی از طرف بانک از مسدودی خارج می‎شود و صاحب حساب می‌تواند برداشت کند.

 

 

او از واجدین شرایط خواست برای بهره مندی از این تسهیلات به ادارات بهزیستی در شهرستان‌های ده‌گانه استان مراجعه کنند.

 

 

معاون مشارکت‌های مردمی و امور مسکن مددجویان بهزیستی استان بوشهر افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار با شرایطی که ابلاغ شده است، در اولویت پرداخت تسهیلات هستند.

انتهای پیام/ک 

 

باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه