شنبه, 07 خرداد 1401 - Saturday, 28 May 2022
کد خبـر : 7126
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۴ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

۳۸ هزار سند مالکیت کاداستر در استان بوشهر صادر شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: ۳۸ هزار و ۴۱۲ سند مالکیت کاداستری از ابتدای سال ۱۴۰۰تا پایان آذر ماه در این استان صادر شده است.

به گزارش آوای پارسیان به نقل از ایرنا، روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر روز سه شنبه به نقل از محمدرضا بزرگمهر اعلام کرد: این اداره کل بر اساس ماموریت محوله در سند تحول قضایی مبنی بر "حمایت از حقوق مالکیت اشخاص" سعی کرده با قرار دادن سیاست‌های تحولی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن سرعت بخشی در انجام امور  زمینه رضایتمندی بیش از پیش مراجعان را سبب شود.

 

 

بزرگمهر با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک بر اساس ماده ۳ قانون حدنگار (کاداستر) از بهمن ماه سال ۹۳ مکلف شده همه اسناد دفترچه‌ای را به تک برگی تبدیل کند، گفت: براساس این ماده تمام املاک دولتی و غیر دولتی باید در بانک جامع املاک جانمایی شوند.

 

 

وی سرعت بخشی در انجام معاملات آنی املاک، پدافند غیرعامل، پیشگیری از جعل و کلاهبرداری، به روزرسانی بانک جامع املاک و کاداستر، کاهش اختلاف‌های حقوقی و ملکی و امنیت هرچه بهتر سرمایه گذاری از جمله مزایای اسناد مالکیت کاداستر یا تک برگی است که دستگاه‌های دولتی و مردم با تبدیل اسناد قدیمی به جدید می‌توانند از این مزایا برخوردار شوند.

 

 

بزرگمهر با اشاره به تعویض هشت هزار و ۴۳۹ جلد سند دفترچه‌ای به سند مالکیت کاداستر در ۹ ماه امسال افزود: در این مدت ۵۷۴ سند مالکیت برای اراضی ملی شده و مراتع (مربوط به منابع طبیعی)، یکهزار و ۲۴۷ سند مالکیت به موجب قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و ۶۱۲ سند مالکیت در راستای  قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی صادر شده است.

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه