شنبه, 07 خرداد 1401 - Saturday, 28 May 2022
کد خبـر : 7142
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۶:۰۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

رئیس‌جمهور به عسلویه سفر می‌کند

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی از سفر رئیس جمهور به عسلویه و حضور در پارس جنوبی خبر داد.

به گزارش آوای پارسیان به نقل ازخبرگزاری فارس از بوشهر، ابراهیم رضایی در جمع خبرنگاران از طریق گفتگوی تصویری اظهار داشت: در حاشیه سفر به روسیه فرصتی دست داد تا مسائل استان بوشهر و شهرستان را نیز با رئیس جمهور و برخی وزرا مطرح و پیگیری کنیم که از مهمترین مسائل می‌توان به موضوع آب، پارس جنوبی، مصوبات سفر، ته‌لنجی و… اشاره کرد.

 

 

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در گفت‌وگو با رئیس جمهور در مورد مصوبات سفر به استان و لزوم تسریع در تخصیص اعتبارات و اجرای طرح‌ها تاکید کردیم که رئیس جمهور هم وعده پیگیری و تسریع در موضوع را داد.

 

 

وی ادامه داد: همچنین راجع به احداث سد دهرود و جاده نمازگاه - ارم - بوشکان که در این سفر به مصوبات اضافه شده بود با رئیس جمهور صحبت کردم و مقرر شد که در دستور کار قرار گیرد.

 

 

رضایی اضافه کرد: توسعه صنایع نفت و گاز و صنایع پایین دستی نفت، بهبود وضعیت آب استان و به‌ویژه شهرستان دشتستان از طریق تکمیل سدها و آب‌شیرین‌کن‌ها، تعیین تکلیف اسناد زمین‌های مردم در شهرهای مختلف دشتستان، توسعه راه‌های روستایی، احقاق حقوق مردم استان در پارس جنوبی و پاسخ به مطالبات مردم جنوب استان و… از دیگر مواردی بود که با رئیس جمهور مطرح و خواستار پیگیری آن شدیم.

 

 

وی بیان کرد: متأسفانه در حوزه صنایع پارس جنوبی تقریباً هیچ مدیر بومی نداریم و این موضوع را با رئیس جمهور در میان گذاشتیم و ایشان هم به وزیر نفت دستور پیگیری این موضوع را دادند.

 

 

لزوم استقلال نفت نرگسی از گچساران

رضایی گفت: از دیگر مسائل مطرح شده می‌توان به شکایت‌های مردم در بخش‌های مختلف از مسئولیت اجتماعی نفت، تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی و ارکان ثالث و… اشاره کرد.

 

 

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور قول داد که مجدداً به استان بوشهر سفر کند و با حضور در پارس جنوبی موضوعاتی همچون مسئولیت‌های اجتماعی صنایع مستقر در این منطقه مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

وی افزود: در نشست با وزیر نفت نیز راجع به استقلال نفت نرگسی از گچساران و پاسخگویی به شهرستان دشتستان صحبت کردیم و او هم بر پیگیری موضوع تاکید کرد.

 

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع ته‌لنجی و اقتصاد ساحل‌نشینان از دیگر موضوعاتی بود که در این سفر پیگیری کردم و به وزیر اقتصاد دغدغه‌های مردم ساحل‌نشینان را منتقل کردم و گفتم که معیشت مردم ما به این مسئله گره خورده است.

 

انتهای پیام/

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه