شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 717
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۲۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

جلسات مدیران و فرمانداران در ساعت غیراداری باشد/ 30 درصد مدیران استان زن می‌شوند

آوای پارسیان وی با بیان اینکه تصمیم مذکور تنها برای استانداری نیست و فرمانداران و مدیران کل هم باید جلسات را در ساعت غیراداری برگزار کنند، خاطرشان کرد: مردم می گویند این همه جلسه در ساعت اداری چه سودی دارد، از این رو اگر جلسه مدیران بعد از وقت اداری باشد، حتی اگر نتیجه ای هم نداشته باشد، اینگونه باعث نارضایتی مراجعین نمی شود.

http://news.ostb.ir/my_doc/ostb/Saeed%20Firoozi/96/Geravand/Jalaseh-Hamahangi-Bohran-Ba-Ostandar-1396-8-24-8.jpgخلیج فارس: شورای اداری استان بوشهر درحالی عصر چهارشنبه برگزار شد که استاندار تاکید کرد: از این پس جلسات بنده، معاونان، فرمانداران و مدیران در ساعت غیراداری برگزار شود، مگر مواردی که خیلی ضروری باشد.

به گزارش  عبدالکریم گراوند پیش از این هم گفته بود جلساتی که به ریاست وی برگزار می شود، پس از قرائت قرآن، درب سالن بسته می شود و اجازه ورود مدیران نامنظم نمی دهم، تصمیمی که در جلسه امروز اجرایی شد.

گراوند درباره دلیل برگزاری جلسات در خارج وقت اداری گفت: مردم نارضایتی هایی از برگزاری جلسه مدیران در ساعت اداری دارند و بیشترین نقطه اتهام هم به سمت استانداری است که اغلب جلسات مربوط به آنجاست، از این رو با معاونان در حال تعیین سازوکاری هستیم که جلسات در ساعت غیراداری باشد، مگر موارد خیلی ضروری.

وی با بیان اینکه تصمیم مذکور تنها برای استانداری نیست و فرمانداران و مدیران کل هم باید جلسات را در ساعت غیراداری برگزار کنند، خاطرشان کرد: مردم می گویند این همه جلسه در ساعت اداری چه سودی دارد، از این رو اگر جلسه مدیران بعد از وقت اداری باشد، مدیران در دسترس تر هستند و حتی اگر جلسه نتیجه ای هم نداشته باشد، اینگونه باعث نارضایتی مراجعین نمی شود.

30 درصد مدیران استان زن خواهند بود

استاندار بوشهر در بخش دیگری از سخنانش در شورای اداری استان با عنوان اینکه تاکید ما بر استفاده از بانوان و جوانان در سطوح مختلف مدیریتی است، خاطرنشان کرد: طبق دستور ریاست جمهوری برای استفاده از جوانان و بانوان در سطوح مدیریتی، سازمان اداری و استخدامی کشور هم ابلاغیه ای صادر کرده که باید تا پایان برنامه ششم توسعه سهم بانوان از مناصب مدیریتی به 30 درصد برسد.

برنامه ششم توسعه که عمر 5 ساله دارد، از امسال آغاز شده و پایان آن همزمان با سال آخر دولت کنونی (1400) می باشد.

استاندار بوشهر همچنین با اشاره به آغاز هفته بسیج، خواستار همکاری مدیران در راستای برنامه های این هفته شد.

قبل از 8 صبح جلسات اثربخشی بیشتری دارد

تاکید استاندار درباره نارضایتی مردم از جلسات مکرر مدیران در ساعتی که باید پاسخگوی مراجعان باشند، قابل توجه و دقیق است، اما آیا انتقال جلسات به ساعت غیراداری می تواند موثر باشد؟

یک کارشناس امور اداری می گوید: اینکه جلسات مدیران کل باید کاهش یابد ضروریست، اما این موضوع نیازمند چابک سازی بدنه اداری می باشد که شاید به این زودی امکانپذیر نباشد، با این حال برای اثربخشی بیشتر جلسات پیشنهاد می شود ابتدای صبح برگزار شود.

رضایی با اشاره به اینکه ساعت شروع بکار ادارات استان بوشهر از 6:45 دقیقه صبح می باشد، افزود: یک بررسی و نظرسنجی ساده نشان می دهد  ارباب رجوع از ساعت 8 به بعد به ادارات مراجعه می کنند، از این رو مدیران می توان جلسات را بین 6:45 تا 8 برگزار کنند که انرژی و توان فکری در این ساعات بهترین شرایط را دارد، علاوه بر آن ادارات مربوطه در تهران نیز از ساعت 8 بازگشایی شده و همان روز امکان پیگیری تصمیمان مربوط با مرکز کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه برگزاری جلسه بعد از ساعت اداری بازدهی بالایی ندارد، خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات در ساعت غیراداری که در بوشهر از 15:30 به بعد می باشد، به دلیل خستگی فکری و جسمی حاضرین اثربخشی پایینی دارد، همچنین پیگیری تصمیمات را به فردا موکول می سازد که در بروکراسی اداری، این تاخیرها باعث مشمول زمان شدن تصمیمات گردیده و پیگیری های بعدی را در پی دارد.

این کارشناس پیشنهاد کرد: استاندار اگر ساعت جلسات را بجای خارج وقت اداری به 6:45 تا 8 صبح هدایت می کرد، قطعا اثربخشی بهتری از جلسات انتظار می رفت، ضمن اینکه مراجعان هم پس از این ساعت حضور می یابند و کمتر با این پاسخ مواجه می شوند که مدیران جلسه دارند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه