یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 7176
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۲۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

فرآیند صادرات از بندر دیر به الرویس قطر شتاب می‌گیرد

آوای پارسیان : حمد شکیبی نسب گفت: بخش دریایی پایانه مسافربری بین المللی دریایی بوشهر شامل ۲ پست اسکله شناور برای پذیرش شناورهایی به طول ۱۴۰ تا ۱۵۰ متر و با عمق ۸ متر تا پایان مردادماه به اتمام می‌رسد و شرایط برای پذیرش کشتی‌های کروز و رورو پسنجر (ویژه حمل بار و مسافر) در بندر بوشهر فراهم خواهد شد.

 

او می‌گوید: برای بخش سالن پایانه بین المللی مسافربری دریایی نیز تمام توان موردنیاز بکارگیری شده تا این پروژه تا اواسط مهرماه آماده بهره‌برداری برای مسافران جام جهانی فوتبال در قطر شود.

 

به گفته شکیبی نسب، در بندر دیر یک دستگاه ایکس‌ری نصب و همچنین عملیات اجرایی محوطه‌سازی به مساحت سه هکتار آغاز شده است که تا اوایل مهرماه آماده بهره‌برداری می‌شود.

 

او می‌گوید: در بندر دیر همچنین احداث چهار پست اسکله رمپ در دستور کار است که تا پایان این ماه پیمانکار پروژه انتخاب و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. همچنین مناقصه احداث ساختمان عملیات بندری نیز برگزار خواهد شد.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در موضوع تسهیل فرآیندها نیز نشست‌های به منظور چابکی و سرعت بخشی در انجام تشریفات ترخیص کالا در بندر انجام شده است تا کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن در بندر دیر ترخیص شود.

 

باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه