سه شنبه, 05 مهر 1401 - Monday, 26 September 2022
کد خبـر : 720
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تیتر "کیهان" تکذیب شد!

تیتر "کیهان" تکذیب شد!

آوای پارسیانرئیس اداره روابط عمومی راه و شهر سازی کرمانشاه اخبر مربوط به تعداد کشته شدگان مسکن مهر در مناطق زلزله زده به نقل از خود را تکذیب کرد.فرشاد صالحی، رئیس اداره راه و شهرسازی کرمانشاه گفت: هیچ آماری از تعداد جانباختگان مسکن مهر فعلا وجود ندارد. حتی خسارت مالی هم برآورد نشده است و عملیات آواربرداری ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: اصولا ارائه آمار از تعداد جان باختگان وظیفه اداره روابط عمومی و بنده نیست. لذا انتشار اخبار در این خصوص از قول خود را تکذیب می کنم.

صالحی در ادامه گفت: حضور رئیس جمهور باعث دلگرمی مردم در منطقه شد. و خوشبختانه از دیروز شاهد افزایش خدمات به مردم زلزله زده هستیم.

صالحی در ادامه تاکید کرد: که ارائه آمار در مورد تعداد جانباختگان و میزان خسارات منوط به پایان عملیات آواربرداری است. ضمن اینکه این امر توسط ادارات ذی ربط انجام خواهد شد.تیتر یک

این در حالی است که روزنامه کیهان در تیتر نخست خود با عنوان "آوار دروغ، سنگین‌تر از آوار مصیبت" نوشت: جهانگیری: بیشترین تخریب متعلق به مسکن‌مهر است/ اداره مسکن‌کرمانشاه: تنها ۲ نفر در مسکن‌مهر فوت کرده‌اند.
 
این روزنامه ادامه داد: در شرایطی که مردم کشور به دنبال کمک‌رسانی به هموطنان آسیب دیده در حادثه تلخ زمین‌لرزه در استان کرمانشاه هستند، مدعیان اصلاحات با دروغ‌پردازی سیاسی درباره تخریب گسترده مسکن مهر، بر مصیبت ملت افزودند. در شرایطی که عده‌ای از هموطنانمان در زیر آوار گرفتار بوده و تعداد زیادی از هم‌میهنانمان نیز در انتظار کمک‌رسانی هستند و دغدغه اصلی افکار عمومی، کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان است، عده‌ای در این سو دور از معرکه و با دهان‌های باز به کمین نشسته تا از درد و رنج مردم برای منافع قبیله‌ای خود ارتزاق‌ کنند!

در بخشی دیگر از گزارش کیهان می‌خوانیم: "«کاسبان سیاسی» همواره مترصد فرصتی هستند تا آبی گل‌آلود شود و ماهی‌ای به چنگ آید! بر همین اساس، در شرایطی که عموم مردم به دنبال راهی جهت کمک‌رسانی به هموطنانشان هستند و یکی با اهدای خون و دیگری با ارسال مایحتاج ضروری به همراهی با حادثه‌دیدگان می‌شتابد، روزنامه‌های زنجیره‌ای مدعی اصلاحات با دروغ‌پردازی سیاسی درباره تخریب گسترده مسکن مهر، بر مصیبت ملت افزودند."
 

کیهان سپس به نقل از صالحی نوشت: "پس از ادعای جهانگیری درخصوص خسارات زلزله، صالحی مدیر روابط عمومی اداره راه و شهرسازی کرمانشاه درباره تعداد کشته‌ها و مصدومین در مسکن مهر استان کرمانشاه پس از زلزله بیش از 7 ریشتری اخیر گفت: «تاکنون تعداد فوتی‌ها در واحدهای مسکن مهر 2 نفر اعلام شده است». صالحی با بیان اینکه بلافاصله پس از وقوع زلزله تمام واحدهای مسکن مهر تخلیه شدند، اظهار داشت: خوشبختانه در این واحدها و مجتمع‌های مسکن مهر شاهد ریزش به این معنا که سقف بر روی ساختمان آوار شود، نبودیم.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه