جمعه, 17 آذر 1402 - Friday, 08 December 2023
کد خبـر : 778
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۷:۱۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

بندرنگین به افتتاح نزدیک شد

بندرنگین به افتتاح نزدیک شد

آوای پارسیان طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین از سال 93 آغاز شد؛ طرحی که سه ساله تعریف شده و باید دی امسال به بهره برداری برسد، اما اکنون فقط اسکله پایانه کانتینری آن، تا این زمان آماده استفاده خواهد شد.در اولین بازگشت به بوشهر پس از انتصاب به عنوان معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، از آخرین وضعیت بندر نگین بازدید کرد؛ پروژه ای که در سفر سال 93 رییس جمهور برای نجات بندر بوشهر از بن بست کلید خورد و شمارشگر معکوس آن روز به روز ارقام پایین تری را نشان می دهد.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: اسکله پایانه کانتینری، نخستین فاز از مجتمع بندری نگین است که 82 درصد پیشرفت دارد و دی به بهره برداری خواهد رسید.

http://www.iribnews.ir/files/fa/news/1396/8/27/1597800_780.jpg

محمد راستاد افزود: طرح لایروبی اسکله با حجم تقریبی یک میلیون متر مکعب در مرحله برگزاری مناقصه است تا به تردد شناورها در بندر بوشهر کمک کند.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریا نوردی کشور بیان کرد: بعد از لایروبی و تعمیق کانال دسترسی، اجرای فازهای بعدی مجتمع بندری نگین که شامل پایانه چند منظوره و فله مایع است، آغاز خواهند شد.

راستاد یکی از مهمترین برنامه های این سازمان را در بنادر دیگر تکمیل مراحل مناقصه برای فاز 3 ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی هرمزگان عنوان کرد که ظرفیت کانتینری را از 2 و 7 دهم میلیون تی یی یو کانتینر به حدود 8 میلیون تی یی یو می رساند.http://www.iribnews.ir/files/fa/news/1396/8/27/1597846_639.jpg

وی همچنین گفت: فاز یک طرح توسعه بندر چابهار نیز به پایان رسیده و نیمه اول آذر افتتاح رسمی می شود.

به نوشته خبرگزاری صداوسیما، بندر بوشهر دومین بندر کانتینری کشور محسوب می‌شود و در هفت ماه امسال ۱۰۲ هزار و ۶۰۰ تی.یی.یو کانتینر در این بندر تخلیه و بارگیری شده است که افزایش 54 درصدی نسبت به زمان مشابه پارسال دارد .

طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین با سرمایه گذاری 630 میلیارد تومانی از سال 93 آغاز شد؛ طرحی که سه ساله تعریف شده یعنی طبق برنامه باید دی امسال به بهره برداری برسد، اما اکنون فقط اسکله پایانه کانتینری آن، تا این زمان آماده استفاده خواهد شد.

ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر سالانه هفت میلیون تن است که با تکمیل طرح توسعه این بندر، این میزان به 15 میلیون تن در سال افزایش می‌یابد.

همچنین با اجرای این طرح، بندر بوشهر می‌تواند به کشتی‌های تجاری 50 هزار تنی پهلو دهد در حالی که اکنون کشتی‌های 30 هزار تنی در این بندر پهلوگیری می‌کنند.http://www.iribnews.ir/files/fa/news/1396/8/27/1597845_138.jpg

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه