یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 802
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ۱۹:۴۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور ۶ درصد افزایش یافت

تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور ۶ درصد افزایش یافت

آوای پارسیان مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تخلیه و بارگیری کالا در بنادر مختلف کشور در ۷ ماه امسال ۶ درصد افزایش یافت و این در حالی است که در این مدت تخلیه و بارگیری کانتینر ۳۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ محمد راستاد ظهر امروز در نشست با مسئولان استان بوشهر با اشاره به اینکه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر توسعه می‌یابد اظهار داشت: اجرای طرح‌های بندری در مجتمع و جزیره نگین بوشهر  مورد توجه ویژه قرار دارد که در این راستا پایانه کانتینری این جزیره سه ماه آینده افتتاح می‌شود.بنادر بارگیری

وی با اشاره به اجرای طرح‌های بندری در دیگر بنادر استان بوشهر خاطر نشان کرد: در بنادر دیلم، گناوه و دیر لایروبی در حال اجرا است و  این پروژه در بندر محمد عامری هم به‌زودی اجرایی می‌شود که تکمیل آنها می‌تواند به رونق تجاری استان بوشهر کمک کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در حوزه حمل و نقل و تجارت دریایی برنامه مهمی تدوین شده است افزود: توسعه تجارت و حمل و نقل دریایی با کشور قطر در اولویت برنامه‌های بنادر استان بوشهر قرار دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه مهمترین فرصت سرمایه‌گذاری در مجتمع بندری جزیره نگین فراهم است تصریح کرد: این مجتمع به عنوان پسکرانه بندر بوشهر تلاش می‌شود زمینه توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بیش از پیش افزایش یابد.

راستاد با بیان اینکه بندر بوشهر به عنوان دومین بندر کشور در حوزه تخلیه و بارگیری کانتینر است تصریح کرد: تخلیه و بارگیری کالا در 7 ماه امسال در بنادر کشور  نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد رشد داشته است.

وی از رشد 30 درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید رجایی هرمزگان خبرداد و گفت: حمل و نقل کانتینر در بندر شهید رجایی هرمزگان در 7 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش یافته و این در حالی است که در بندر بوشهر در زمینه حمل و نقل کالاهای کانتینری شاهد رشد 50 درصدی هستیم.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه