سه شنبه, 05 مهر 1401 - Monday, 26 September 2022
کد خبـر : 842
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

«یانگوم» به زلزله‌زدگان ایران کمک کرد+عکس

«یانگوم» به زلزله‌زدگان ایران کمک کرد+عکس

به گزارش آوای پارسیان

: بازیگر کره ای نقش یانگوم برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه ایران و پوهانگ کره 106 میلیون وون به یک صندوق خیریه اهدا کرد.

 
لی یونگ آئه مبلغ 106 میلیون وون (96398 دلار) به یک خیریه محلی اهدا کرده است تا صرف کمک زلزه زدگان پوهانگ کره و کرمانشاه ایران شود.«یانگوم» به زلزله‌زدگان ایران کمک کرد «بنیاد کره برای افراد توان‌خواه» اعلام کرد نیمی از این پول برای قربانیان زمین لرزه 5.4 ریشتری پوهانگ هزینه خواهد شد و نیمی دیگر به زلزله زدگان ایران، به ویژه کودکان و افراد توان خواه صرف خواهد شد.
 
این نهاد خیریه به نقل از خانم لی گفت: «قلب من از شنیدن این خبر که شهروندان پوهانگ زخمی شده اند و خانه هایشان را از دست داده اند و از رنج مردم ایران که بازی من در نقش یانگوم را خیلی زیاد دوست داشتند، شکست».
 
او اضافه کرد: «احساس تاسف برای وضعیت مناطقی که آسیب دیده اند بسیار بیشتر است، من خواستم کمک کوچکی به آنها کرده باشم».
 
بنیاد کره ای اعلام کرد که کمک های خانم لی را به سفارت ایران در سئول تقدیم کرده است تصمیم گرفته با سفارت برای کمک رسانی در ایران همکاری کند.
 
خانم لی پس از وقوع زمین لرزه در ایران و عراق، با مردم آسیب دیده این مناطق هم ابراز همدردی کرده بود.
 
او در اینستاگرام خود نوشت: «زمین لرزه در ایران و عراق زندگی بسیاری از مردم را آسیب زده و در معرض خطر قرار داده است. ایران زیبا به سرعت احیا خواهد شد. موفق باشید. حال من خوب بود اما اکنون پس از این حادثه احساس ناامیدی می کنم».
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه