یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 936
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

گزینه‌های شهرداری بوشهر/ ماه تغییرات در استانداری/ دفاع مدیرکل از اضافه‌کاری دوبل!

گزینه‌های شهرداری بوشهر/ ماه تغییرات در استانداری/ دفاع مدیرکل از اضافه‌کاری دوبل!

آوای پارسیان توجیه عجیب معاون وزیر آموزش و پرورش به تحریف نفشه استان بوشهر در یک کتاب درسی، بازگرداندن هزینه دریافتی بابت آبونمان گاز به مشترکان، نگرانی روستاهای عسلویه از احداث شهر جدید سیراف و درخواست نماینده لامرد برای بومی عسلویه محسوب شدن حوزه انتخابیه اش برخی از شنیدنی های هفتگی «آوای پارسیان» می باشد.

 •  باخبر شدیم استاندار بوشهر در سفر هفته پیش به تهران درخصوص تغییرات ستادی و پیگیری مراحل انتصاب گزینه های موردنظر در فرمانداری ها هماهنگی هایی داشته و پیش بینی می شود هفته هایی پیش رو با عزل و نصب های مورد انتظار استاندار همراه باشد.
 • براساس رای دیوان عدالت اداری، دریافت آبونمان از مشترکان گاز ممنوع شد. مسئولان گاز استان می گویند: از قبوض ماه آینده این آیتم حذف می شود، ضمن اینکه درباره بازگردان مبالغ دریافتی در این خصوص منتظر تصمیمات مرکز می باشیم.
 • شنیده می شود مسئولان استانی افتتاح کارخانه سیمان مند دشتی را برای دیماه با حضور وزیر صنعت یا معاون اول رییس جمهور پیشنهاد کرده اند.
 • از هیات فوتبال استان هم خبر می رسد از امروز تا شنبه آینده (به مدت یک هفته کاری) ثبت نام داوطلبان ریاست این هیات جریان دارد.براین اساس ثبت نام مردادماه به دلیل برخی ایرادات ملغی اعلام شد. در آن مرحله 17 نفر برای ریاست هیات فوتبال ثبت نام کرده بودند.
 • براساس توافق صورت گرفته میان اعضای شورای شهر بوشهر، قرار است در جلسه فردا (یکشنبه) هرکدام از اعضا یک گزینه برای سمت شهرداری معرفی کنند و طی جلساتی در هفته جاری، برنامه آنها شنیده و نسبت به انتخاب شهردار منتخب اقدام شود. «خلیج فارس» کسب اطلاع کرد مطرح ترین گزینه های موردنظر اعضای شورا شامل: بهرام نکیسا، عبدالخالق برزگرزاده، مسعود نصوری، فضل الله توسلی، یونس خسروانی، احمد جعفری نسب، علی مهرپویا، مهدی پاک نژاد و رباب عبیدی می باشند. البته زمزمه هایی درخصوص ابراز تمایل برخی اعضای فراکسیون موسوم به "توسعه" برای مطرح نمودن میگلی نژاد شهردار پیشین به گوش می رسد. گویا آنها معتقدند مشکل منع بازنشسگی میگلی نژاد با دریافت نامه ایثارگری مرتفع شده و می توان دوباره به وی رای اعتماد داد.
 • شنیده می شود یکی از مدیران کل که اخیر اقدامش برای دریافت اضافه کاری دوبل از استان و وزارتخانه رسانه ای شده، اخیرا در نمازخانه اداره مورد پرسش همکاران قرار گرفته وپس از آن طی توضیحاتی در دفاع از رفتار خود ارائه کرده و توجیه اش نیز این بوده که این موضوع توسط برخی مدیران سابق هم وجود داشته است.
 • استاندار خوزستان با بیان اینکه طبق گفته وزیر نفت، عسلویه دیگر فضای توسعه ندارد و در دیگر مناطق کشور هم یا زیرساخت وجود ندارد و یا دسترسی به دریا نیست اظهار داشت: برهمین اساس وزرات نفت اصرار به احداث منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی دیگری در بندرماهشهر دارد که دلیلش وجود ظرفیت ها و زیرساخت های منطقه است.
 • شماری از شوراهای اسلامی در شهرستان عسلویه نسبت به طرح احداث شهرجدید سیراف و برهم خوردن ترکیب جمعیتی یا ازبین رفتن 6 روستای بزرگ منطقه ابراز نگرانی کرده و طی نامه ای به استاندار، خواستار تمهیداتی درخصوص مشکلات اجتماعی این شهرک سازی شده اند.
 • جمشید شکوهی به سرپرستی دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر بوشهر انتخاب شد. پیش از این صدرالله محمدی باغملایی عهده دار این مسئولیت بود.
 • استاندار فارس در کارگروه صادرات این استان، ضمن تاکید بر حمایت جدی از فعالیت بخش خصوصی و رفع موانع موجود، اظهار داشت: برنامه ریزی خواهیم کرد که یکی از بنادر بوشهر در بحث صادرات همکاری و قرارداد با اتاق بازرگانی فارس داشته باشد.
 • در شرایطی که پس از اعتراضات فارغ التحصیلان و نمایندگان استان های بوشهر و خوزستان به مشکلات آزمون استخدامی نفت، اعلام شد که اصلاحاتی با هدف افزایش سهم بومیان صورت می گیرد، اما تا امروز که ثبت نام از متقاضیان ادامه دارد، وزارت نفت اصلاحی در شرایط آزمون صورت نداده است. براساس اعلام مسئولان نفتی، تاکنون 15 برابر ظرفیت موردنیاز در آزمون که 2500 نفر می باشد، ثبت نام صورت گرفته است.
 • خبر دیگر اینکه، علوی نماینده شهرستان های لار و مهر استان فارس در نامه ای به وزیر نفت خواستار آن شد که اهالی حوزه انتخابیه اش در آزمون استخدامی پیش رو بومی عسلویه محسوب شوند. وی با اشاره به ابلاغیه وزارت نفت در دولت سابق مبنی بر بومی تلقی شدن شعاع 150 کیلومتری عسلویه و عدم ابطال آن، این درخواست را مطرح نموده است.
  • آيين نامه اجرایی اشتغال پايدار روستايي و عشايري از منابع صندوق توسعه ملي به تصویب هیات دولت رسید که در این میان، بوشهر با سهم ۲.۳۴ درصدی از این اعتبارات، در رتبه ۲۶ استانها قرار داد!
  • هفته گذشته اکبر روشن ضمیر به سرپرستی اداره کل توسعه منابع انسانی وزارت کشور منصوب شد. وی پیش از این مدیر دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری بوشهر بود.
  • همچنین اواخر هفته گذشته با حکم استاندار بوشهر، فاطمه مزینی جایگزین روشن ضمیر به عنوان سرپرست دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری شد. وی قبلا معاون این دفتر بوده است.
   • مشکلات قانون جدید ته لنجی به شکل گسترده ای جامعه ساحلی و دریایی استان را درگیر خود کرده است. روز شنبه هم شماری از سفاران دیری مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کرده و با بیان اینکه با قوانین جدید، فعالیت اقتصادی شان مختل شده، خواستار چاره اندیشی مسئولان شدند.
   • از شما چه پنهان دوشنبه ۸ ربیع الاول (۶ آذر) فقط امسال تعطیل است. نمایندگان در جلسه هفته پیش از تصمیم سال گذشته خود منصرف شدند و رای به لغو این تعطیلی دادند. براین اساس فقط امسال چنین روزی که مصادف با آغاز امامت امام زمان (عج) تعطیل می باشد، تعطیل است.
   • 3 بوشهری در شورای مرکزی حزب فرهنگیان ایران اسلامی انتخاب شدند. براین اساس، عبدالرسول عمادی و اصغر حصیری عضو اصلی تعیین شدند.
   • متاسفانه ترکیدن پیک نیک جان جوانی در روستای درویشی شهرستان دشتی را گرفت.
   • ۳۳۷ کودک کار و خیابانی در شهرهای بوشهر و برازجان شناسایی شدند. پولادی ریشهری، مدیرکل بهزیستی استان با اعلام این خبر گفت: این کودکان مورد آزمایش ایدز قرار می گیرند، همچنین انتظار می رود با همکاری شهرداری ها و نیروی انتظامی مکانی مناسب برای اسکان انها فراهم شود.
   • برخی منابع خبری می گویند صیادان خارگی که آبان ماه توسط گارد دریایی عربستان بازداشت شدند، آزاد گردیده و طی هفته جاری به این جزیره برمی گردند. هنوز منابع رسمی خبر مذکور را تایید نکرده اند.
   • این هم پاسخ قابل تامل معاون وزیر آموزش و پرورش به نماینده بوشهر در مجلس پیرامون تحریف در نقشه استان که آن را ناشی از ضخیم شدن خطوط مرز استان ها دانسته است. توجیهاتی که جایگزین عذرخواهی و اصلاح شده است.
    • فتح الله حقيقي معاون سياسي استانداري مركزی شد. وي اهل ساوه است كه قبلا همين سمت را در استانداري بوشهر و طی یکسال اخیر در استانداری البرز داشت.علی آقازاده استاندار فعلی مرکزی در ماههای اخیر از گزینه های استانداری بوشهر هم بود.
    • امکان ملاقات مردمی با استاندار فراهم شد. معاون اول رئیس جمهور طی بخشنامه ای از اعضای هیئت دولت و استانداران خواست در راستای نظامنامه مدیریت پاسخگویی به شکایات مردمی، حداقل یک روز در ماه را برای ملاقات مردمی تعیین کنند. در دوره استاندار پیشین خصوصا سه سال اخیر یک روز در هفته برای ملاقات های مردمی لغو گردید و مراجعات متعدد شهروندان بی نتیجه بود.
    • دست آخر اینکه با گذشت قریب 3 ماه از انتخاب امیر توسلی به عنوان شهردار دیلم توسط شورا، هنوز حکم وی از سوی استاندار امضا نشده است. وی شهردار سابق اهرم و از مسئولان دفتر نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس می باشد و درصورت ادامه این وضعیت، شورای شهری ها احتمالا سراغ گزینه دیگری خواهند رفت.

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه