پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022
کد خبـر : 955
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۶:۱۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

همایش حمایت‌های روانی و اجتماعی از زنان در بوشهر+عکس

همایش حمایت‌های روانی و اجتماعی از زنان در بوشهر+عکس

آوای پارسیان مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: همایش حمایت‌های روانی و اجتماعی از زنان با تکیه بر تحکیم بنیان خانواده با حضور معاون رئیس جمهور در بوشهر برگزار می‌شود.علی پولادی ریشهری ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: حمایت روانی و اجتماعی از زنان با رویکرد پیشگیری از خشونت‌های خانگی و اجتماعی یک ضرورت است.https://media.mehrnews.com/d/2017/11/26/4/2646272.jpg

وی اضافه کرد: هرگاه بحث خشونت مطرح می‌شود، ابعاد مختلفی از خشونت بیان می‌شود و در بحث خشونت علیه زنان نیز دامنه گسترده‌ای وجود دارد. بی‌توجهی، نادیده گرفتن زنان و رفتارهای خشونت آمیز فیزیکی و جسمی از جمله این خشونت‌ها است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر بیان کرد: بالغ بر ۶۶ درصد از زنان در جامعه ما تحت خشونت‌های مختلف هستند.

وی عنوان کرد: وقتی بحث خشونت زنان مطرح می‌شود تمام ابعاد اقتصادی، روانی، جسمی و اجتماعی مد نظر است و این نادیده گرفته شدن موجب می شود که در جامعه تبعات زیان‌آوری را شاهد باشیم.

پولادی ریشهری گفت: این تبعیض و تفاوت قائل شدن موجب این می‌شود که نیمی از توانمندی‌ها و پتانسیل موجود جامعه موجب نوعی بی‌توجهی در جامعه شود.

وی خاطرنشان کرد: افزایش آگاهی، شناخت علل و عوامل ارزیابی، مولفه‌های مداخله گرانه و ارائه راهکارهای کاهش رفتار خشونت آمیز کارهای زیربنایی است که باید در این راستا انجام شود.

وی بیان کرد: همایشی تحت عنوان حمایت های روانی و اجتماعی زنان با تکیه بر تحکیم بنیان خانواده نهم آذر ماه و با حضور معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده و رئیس سازمان بهزیستی در بوشهر برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: داشتن جامعه‌ای توسعه یافته و کاهش خشونت مستلزم نهادینه کردن آگاهی اجتماعی و خانوادگی است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه