جمعه, 15 مهر 1401 - Friday, 07 October 2022
کد خبـر : 992
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۷:۲۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

6اعدامی در بوشهر با گذشت شاکیان از مرگ نجات یافتند

6اعدامی در بوشهر با گذشت شاکیان از مرگ نجات یافتند

آوای پارسیان رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به توسعه فرهنگ صلح و سازش در استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال شاکیان از شش قصاص نفس در بوشهر عفو و گذشت کردند.

علی جمادی صبح امروز در آیین انعقاد تفاهم‌نامه توسعه فعالیت‌های قرآنی در رده‌های مختلف دادگستری استان بوشهر با تبریک آغاز امامت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) با بیان اینکه امنیت پایداری در جامعه حاکم است اظهار داشت: برقراری امنیت پایدار در جامعه که زمینه رشد و ترقی جامعه را فراهم می‌کند با توسعه فضائل اخلاقی و معنوی محقق می‌شود و جامعه‌ای در این حوزه موفق است  که این فضائل در آن نهادینه شده باشد.

وی، با تاکید بر نقش مهم فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در کاهش مشکلات حقوقی و قضایی تصریح کرد: کار و فعالیت همه آحاد جامعه به نوعی با امر به معروف و نهی از منکر مواجه است که اگر این مهم در جامعه ترویج شود مشکلات حقوقی و قضایی جامعه کاهش می‌یابد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر اهمیت افزایش آگاهی قضایی و نقش آن در توسعه فضائل اخلاقی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده هرچه آگاهی حقوقی در جامعه افزایش یابد سبب ارتقاء فضائل اخلاقی و کاهش جرائم می‌شود.

جمادی با قدردانی از تعامل و همکاری رسانه‌ها در افزایش آگاهی حقوقی و قضایی مردم تاکید کرد: صدا و سیما و اصحاب رسانه نقش مهمی در افزایش آگاهی حقوقی و قضایی مردم دارند که در این راستا همکاری‌های مطلوبی در استان بوشهر وجود دارد.

وی، ظرفیت اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر برای کاهش جرایم را بسیار مهم و مطلوب دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه دستگاه قضا دنبال کاهش جرایم است ظرفیت اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در توسعه زیرساخت‌های دینی، مذهبی و فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر بسیار منحصر بفرد است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر این نکته که  مردم عهده‌دار اجرایی شدن فریضه الهی امر به معروف و نهی منکر هستند گفت: تحقق این مهم و اجرای آموزش‌های لازم برای دانش‌آموزان و دانشجویان اثرات قابل توجهی از لحاظ امنیتی و کاهش جرایم در پی دارد.

جمادی با اشاره به کاهش جرائم خشن در استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به وجود زیرساخت‌های مذهبی  و دینی در استان بوشهر، جرایم خشن خطرناک که امنیت استان را تحت الشعاع قرار دهد وجود ندارد.

وی، با اشاره به نقش مهم و موثر مبلغان دینی و مذهبی در حوزه قضا و امور حقوقی بیان کرد: با توجه به اینکه روحانیون مورد اعتماد مردم  واقع می‌شوند مبلغان و در حوزه حقوقی و قضایی نقش مهمی دارند که می‌توانند در این زمینه اثرگذار باشد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به اینکه توسعه فرهنگ صلح و سازش یکی از وظایف مهم دینی و مذهبی مسلمانان است تاکید کرد: روحانیون و مبلغان دینی و مذهبی در توسعه این فرهنگ نقش مهمی دارند که تحقق این مهم سبب کاهش پرونده‌های حقوقی و قضایی در جامعه می‌شود.

وی، با اشاره به توسعه فرهنگ صلح و سازش در استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه شوراهای حل اختلاف توجه خاصی به صلح و سازش دارند در نیمه نخست امسال  شاکیان از شش قصاص نفس در بوشهر عفو و گذشت کردند.

جمادی با تاکید بر توجه به فرهنگ صلح و سازش در پرونده‌های قضایی بیان کرد: حتی پرونده‌های قضایی که در صلاحیت شوراهای حل اختلاف نیست بسیاری از پرونده‌ها به این نهادها ارجاع داده می‌شود به گونه‌ای که شش پرونده‌ آماده قصاص و حکم آنها برای اجرا صادر شده بود با تلاش شوراهای حل اختلاف به ویژه شورای حل اختلاف زندان بوشهر این پرونده‌ها با صلح و سازش مختومه شد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر، با بیان اینکه ایجاد جامعه امن یکی از اهداف مهم دادگستری است افزود: تلاش می‌شود تا جایی که امکان باشد جرمی در جامعه واقع نشود که استان بوشهر یکی از استان‌های امن کشور تلقی می‌شود به گونه‌ای که جرایمی که به امنیت جامعه لطمه وارد کند نداشته‌ایم.

وی با تاکید بر توجه به موضوع پیشگیری  در دادگستری استان بوشهر گفت: پیشگیری از وقوع جرم از برنامه‌های مهم دادگستری استان بوشهر است که این مهم در اولویت قرار دارد.

جمادی، استان بوشهر در حوزه شورای حل اختلاف را از استان‌های پیشتاز دانست و افزود: استان بوشهر جز 10 استان برتر کشور در صلح و سازش  است و نهادهای شورای حل اختلاف کمک یار دادگستری بوده است.https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1395/04/07/139504071506367578015294.jpg

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه