یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 997
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۶:۴۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

جلسات شورای بوشهر پخش اینترنتی می شود/ سنگفرش خیابان انقلاب اصلاح می شود

جلسات شورای بوشهر پخش اینترنتی می شود/ سنگفرش خیابان انقلاب اصلاح می شود

آوای پارسیان اعضای شورای شهر بوشهر با پخش زنده اینترنتی مذاکرات صحن علنی برای شفاف سازی و اطلاع بهتر شهروندان موافقت کردند.

اعضای شورای شهر بوشهر با پخش زنده اینترنتی مذاکرات صحن علنی برای شفاف سازی و اطلاع بهتر شهروندان موافقت کردند.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ در نشست علنی شورای شهر، ابوذر دهدار رییس شورا با اشاره به اینکه در دوره جدید برخی شوراهای شهر نظیر تهران و اصفهان اقدام به پخش اینترنتی مذاکرات اعضا در صحن علنی جهت اطلاع شهروندان نموده اند، پیشنهاد کرد در راستای حقوق شهروندی و اطلاع از مباحث مطرح شده و تصمیم گیری نمایندگان، این مهم در بوشهر نیز محقق گردد.

وی در ادامه خواستار اعلام نظر همکارانش در شورا شد که با اعلام موافقت اعضا، مقرر شد روابط عمومی شورای شهر سازوکار این مهم را فراهم نماید.

خیابان انقلاب بوشهر اصلاح می شودیکی از پروژه های پرحرف و حدیث شهری، سنگفرش خیابان های انقلاب و صفوی است که به دلیل تردد خودروها روی آن، کمتر از چند ماه پس از بهره برداری دچار فرسودگی و شکستگی شده است.

در جلسه عصر سه شنبه شورا، طرح کمیسیون عمران برای محورهایی که در مرکز شهر سنگفرش شده اند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پیشنهاد اولیه برای نصب دروازه ای در میدان انقلاب با وجود مباحث طولانی مسکوت گذاشته شد، چرا که برخی اعضا معتقد بودند دروازه در این نقطه به دلیل ذهنیت هایی که از گذشته درباره تقسیم بندی اهالی شهر وجود دارد و مشخص نبودن وضعیت جداره سازی میدان، اقبال عمومی ندارد.

نهایتا پس از بحث و بررسی های متعدد، مقرر شد با توجه به غیرقابل مرمت بودن سنگفرش موجود که دچار خرابی شده، مسیر سواره در خیابان انقلاب به صفوی که سنگفرش آن دچار شکستگی شده، با سنگ فرش های با کیفیت جایگزین شود تا تردد خودروهای امدادی، مغازه ها و تاکسی بصورت مدیریت شده امکانپذیر باشد.

همچنین اجرای کانال تاسیسات شهری و حذف المان موجود در میدان انقلاب که انتقادات زیادی در پی داشته و تبدیل میدان به مرکز اجتماعات شهری مورد تصویب قرار گرفت.

اکبر توسلی رییس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورا ابراز امیدواری کرد که شهرداری تا قبل از عید نوروز به ساماندهی وضعیت این خیابان و میدان اقدام کند.

وزارت کشور مخالف برگزاری انتخابات شورایاری ها

در حاشیه نشست شورا، یکی از شورایاران محلات جنوبی با برشمردن مشکلاتی نظیر راست گرد تقاطع میدان آزادی که پس از بهره برداری تنها امکان تردد یک خودرو دارد گفت: انتظار است با نیروی هوایی جهت ایجاد مسیر موازی برای ورود خودروها از خیابان طالقانی به خیابان شهدای دریایی رایزنی شود، هرچند زمان بر باشد. همچنین وی نسبت به نظارت ضعیف بر پروژه های شهرداری در محلات جنوبی از جمله خواجه ها و ریشهر انتقاد کرد. برگزار نشدن انتخابات شورایاری ها در دوره جدید شورای شهر نیز انتقاد دیگر وی بود که در این جلسه مطرح شد.

در ادامه، دهدار رییس شورا اظهار داشت: وزارت کشور به دلیل برخی مسائل در شورایاری های تهران، با برگزاری انتخابات شورایاری ها مخالف است، این درحالی است که شورای پنجم بوشهر آمادگی برگزاری انتخابات در محلات داشت، ولی فعلا منتظر حل مشکل و اعلام تصمیم وزارت کشور هستیم.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه