جمعه, 17 آذر 1402 - Friday, 08 December 2023
کد خبـر : 7130
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۵ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۲۱
دسته: یاداشت
پرینت
ایمیل

"نقش مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بر اقتصاد و توسعه استان بوشهر"

آوای پارسیان : سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در جایگاه حاکمیتی پارس جنوبی، از یک طرف پل ارتباطی وزارت نفت با شرکت های تابعه نفت مستقر در عسلویه و کنگان و از طرف دیگر بعنوان رابط بین جوامع پیرامونی و مجموعه نفت در اجرای صحیح مسوولیت های اجتماعی صنعت ایفای نقش دارد.

 

لذا وحود مدیر عامل کاردان و توانمند در راس این جایگاه حاکمیتی ، نقش به سزایی در پاسخ به مطالبات بحق جامعه پیرامونی و مرکز استان دارد و می تواند با بهره گیری مناسب از ظرفیت های انسانی بومی هم ظرفیت های ارزشمند صنایع عظیم نفت، گاز و پتروشیمی ها تاثیر عمده ای در توسعه و پیشرفت استان بخصوص در بحث مسوولیت های اجتماعی داشته باشد.

 

اما پس از رفتن مدیر عامل توانمند بومی که در سایه ثبات مدیری و کارآمدی خویش توانسته بود به جایگاه حاکمیتی سازمان منطقه ویژه اعتبار ویژه ای دهد و با حمایت از نیروهای توانمند بومی در ساختار مدیریتی خود فضای لازم جهت ارایه خدمات اجتماعی بسیاری در حوزهای زیرساختی،آموزش ، ورزش و اشتغال استان دهد، سازمان چند سالی است که حال و روز خوشی سپری نمی کند و حضور چند مدیر عامل غیر بومی نه تنها نتوانستند بر ضعف های مدیریت مدیر عامل بومی غلبه کنند بلکه بعلت ضعف کارایی در سایه عدم ارتباط صحیح با جامعه پیرامونی و عدم درک شفاف از مطالبات استان موفق نبودند ،حتی باعث تزلزل جایگاه حاکمیتی سازمان منطقه ویژه نیز شدند.

 

اما با روی کار آمدن سخاوت اسدی شرایط تغییر کرد و فضای مسموم ایجاد شده در سطح سازمان و پارس جنوبی علیه مدیران بومی و جایگاه حاکمیتی سازمان در حال پاک شدن است و آرامش لازم بوجود آمده است که باعث دلگرمی و ایجاد انگیزه مضاعف در بین پرسنل سازمان شده است.

 

عملکرد چند ماهه سخاوت اسدی که در سایه خونسردی و ایجاد ارتباطات گسترده با جوامع پیرامونی و مرکز استان رخ داده ، نوید بخش قرار گرفتن سازمان در ریل واقعی خود می باشد و پیشنهاد می شود که مجموعه وزارت نفت نیز با در نظر گرفتن خواست مردم استان بوشهر شرایط لازم برای تثبیت مدیریت ایشان فراهم نمایند تا شاهد ارتقا جایگاه حاکمیتی سازمان از یک طرف و پیاده سازی صحیح مسوولیت های اجتماعی صنعت نفت در استان باشیم. هم چنین پیشنهاد میشود با بکارگماری یک نیروی توانمند بومی در کنار سخاوت اسدی شرایط لازم جهت تربیت نیروهای بومی در آینده سازمان فراهم گردد.

جمع 98% پرسنل سازمان

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 5
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه