سه شنبه, 06 فروردين 1398 - Monday, 25 March 2019
کد خبـر : 4027
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۲۵

پیاده روی بزرگ جاماندگان اربعین در روستای گلنگون شهرستان تنگستان

پیاده روی بزرگ جاماندگان اربعین در روستای گلنگون شهرستان تنگستان
.
به گزارش آوای پارسیان مدیر هیئت امنا امامزاده زید بن علی روستای گلنگون از توابع شهرستان تنگستان گفت :همزمان با فرارسیدن رحلت پیامبر ص همچنین شهادت حضرت امام حسن مجتبی ع و امام رضا مراسم پیاده روی با حضور اقشار مختلف مردم در روستای گلنگون برگزار میشود.
.محمد رضا زنگنه درگفتگو با خبرنگار آوای پارسیان بیان داشت :هر ساله در چنین ایامی مردم ولایت مدار روستای سمل و گلنگون با پیاده روی عشق و ارادت خود را به ائمه اطهار نشان میدهند.
وی یاد آورشد:درسال های گذشته اولین کاروان پیاده روی از روستای نینیزک بود و تا شاهزاده ابراهیم به فاصله ۱۷کیلومتر برگزار شد .
مدیر هیئت امنا اضافه کرد:این امامزاده از نوادگان حضرت امام موسی الکاظم ع است که هر ساله پذیرای خیل عظیمی از مردم روستاهای همجوار است...
ایشان همچنین یاد اورشد:دراین برنامه پیاده روی نمایشگاه بزرگ غریب بقیع .اجرای مداحی با حضور مداحان اهل بیت .گروه تواشیح به اجرای برنامه خواهند پرداخت .
زنگنه با اشاره به اینکه مردم روستاهای سمل و گلنگون  درایام ماه محرم و صفر با  پرپایی مراسم عزاداری و سوگواری عشق و ارادت خود را به اهل بیت عصمت وطهارت نشان میدهند اظهار داشت: اوج عشق و وفاداری مردم درعاشورا .اربعین و دهه آخر ماه صفر متبلور میشود چرا که مردم این دیار با شور حماسی دراین مراسم شرکت میکنند..
مدیر هیئت امنا تصریح کرد:هرسال مردم این دیار برای حضور دراین پیاده روی پر شورتر شرکت میکنند..
ایشان ضمن تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران این مراسم بیان داشت کسانی که توفیق حضور در مشهد مقدس برای زیارت حرم امام رضا ع ندارند با حضور در این پیاده روی از راه دور عشق خود را به امام رئوف نشان میدهند.
لازم به ذکر است این مراسم صبح چهارشنبه ۱۶آبان ماه مصادف با ۲۸صفر  از
سه راهی روستای سمل تا حرم مطهر امامزاده زید بن علی ع روستای گلنگون برگزار میشود.
با تشکر ویژه از جناب آقای احسان امینی پور که در تهیه این گزارش ما را همراهی کردند .
رضا محمدی

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه