شنبه, 29 تیر 1398 - Saturday, 20 July 2019
کد خبـر : 4058
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۷ ۲۰:۲۰

نبود علائم هشدار، جان مسافران آبگرم تنگستان را می‌گیرد

نبود علائم هشدار، جان مسافران آبگرم تنگستان را می‌گیرد

آوای پارسیان: دادستان تنگستان با اشاره به عمیق چشمه آبگرم تنگستان که گاها به ارتفاع 11 متر نیز می‌رسد گفت: با توجه به وضعیت خاص مکندگی آب در بعضی از قسمت‌ها و گازدار بودن آب، حتی در صورتی که توانایی شنا کردن دارند نیز با احتیاط اقدام شود.

 چشمه های معدنی از دیرباز برای درمان انواع بیماری‌ها مورد استفاده قرار است که استان بوشهر با داشتن چندین چشمه از این ظرفیت بهره‌مند است.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ چشمه‌های معدنی استان بوشهر شامل  چشمه‌های کلردار، گوگردی و کلرسولفاته  است که هر کدام دارای خواص متفاوت و متنوعی هستند که یکی از بهترین این آبهای معدنی چشمه آبگرم میراحمد تنگستان است.

بوشهر| نبود علائم هشداردهنده جان مسافران چشمه آبگرم میراحمد تنگستان را می‌گیرد

چشمه آبگرم طبیعی گوگردی میر احمد  تنگستان در مسیر بوشهر به خورموج در  منطقه میراحمد از توابع روستای عالی حسینی شهرستان تنگستان قرار دارد.

از آبگرم میراحمد برای درمان بیماری‌های جلدی و پوستی و درد مفاصل استفاده می‌شود  و با توجه به همین موضوع و قرار گیری آبگرم میراحمد در کنار بارگاه امامزاده آقا میراحمد در همه فصول به‌خصوص فصل زمستان که در دیگر استان‌ها هوا بسیار سرد است با توجه به بهاری بودن هوا میزبان گردشگران زیادی از شهرهای مختلف است.

آبگرم میراحمد تنگستان اگرچه از ظرفیت درمانی مطلوبی برخوردار است ولی متاسفانه به سبب نداشتن علائم هشداری برخی مواقع به سبب آشنا نبودن به فن شنا جان افرادی می‌گیرد.

غرق شدگی 3 نفر در چشمه آبگرم میر احمد 

این هفته شاهد حوادث گوناگونی در چشمه آبگرم طبیعی گوگردی میر احمد  تنگستان بودیم که سه نفر نجات یافته و یک نفر غرق شد.

رئیس شورای اسلامی روستای عالی‌حسینی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه یک خانواده همدانی از غرق شدن در چشمه آبگرم میراحمد نجات داده شد اظهار داشت: خانواده همدانی که برای دیدن فرزندشان از همدان عازم عسلویه بودند برای استراحت در کنار چشمه آبگرم معدنی میراحمد تنگستان مستقر می‌شوند.

حسن حیدری با اشاره به لیز خوردن عروس خانواده به چشمه آبگرم معدنی میراحمد افزود: عروس این خانواده که در این چشمه گرفتار شده بود برادر و پدر این خانواده برای نجات وی اقدام می‌کنند که آنان هم گرفتار غرق شدگی می‌شوند.

رئیس شورای اسلامی روستای عالی‌حسینی تنگستان با بیان اینکه خودم برای نجات سه نفر اقدام کردم گفت: با تلاش توانستم هر سه نفر را از مرگ حتمی نجات دهم و به سلامتی مسیرشان را به سوی عسلویه ادامه دادند.

غرق شدن جوان افغانی درچشمه آبگرم معدنی میراحمد

حیدری از غرق شدن جوان افغانی در این چشمه خبر داد و بیان کرد: این جوان اقدام به شنا در چشمه آبگرم معدنی میراحمد تنگستان می‌کند که متاسفانه زمانی که مطلع شدم وی در عمق آب فرو رفته بود.

در همین حال مسئول پایگاه امدادی هلال احمر تنگستان اظهار داشت: در پی اعلام فرماندهی انتظامی شهرستان تنگستان مبنی بر غرق شدن یک جوان 25 ساله تبعه افغانستان در آبگرم میر احمد بلافاصله اکیپ امدادی جمعیت هلال احمر تنگستان به محل اعزام شد.

علی امیرنژاد از اعزام تیم غواص نیروی دریایی سپاه خبرداد و افزود: نیروهای امدادی تنگستان ضمن حضور در محل و ارزیابی صحنه با هماهنگی مدیریت بحران شهرستان از نیروی دریایی سپاه پاسداران استان بوشهر درخواست یک تیم امدادی شد.

وی بیان کرد: پس از دو روز تلاش شبانه روزی تیم غواصی ندسا و نجات‌گران جمعیت هلال احمر تنگستان، جسد جوان تبعه افغانستان که در آبگرم میر احمد غرق شده بود بالا کشیده و برای سیر مراحل قانونی تحویل نیروی انتظامی شد.

عمق چشمه آبگرم معدنی میراحمد تنگستان تا 11 متر می‌رسد

در همین حال دادستان تنگستان گفت: به همه گردشگران توصیه می‌شود که با توجه به اینکه تنها قسمتی از محدوده چشمه آبگرم معدنی میراحمد تنگستان دارای عمق کم و قابل استفاده برای همگان است ولی بخشی از این چشمه دارای عمق بالای 11 متر است، برای ورود به آن احتیاط لازم صورت بگیرد

حجت الاسلام فقیه تاکید کرد: از ورود افراد به نقاط نیمه عمیق و عمیق که گاها به ارتفاع 11 متر نیز می‌رسد خودداری شود و با توجه به وضعیت خاص مکندگی آب در بعضی از قسمت‌ها و گازدار بودن آب حتی در صورتی که توانایی شنا کردن دارند نیز با احتیاط اقدام شود.

وی بیان کرد: البته به شورای محل و متولیان مربوطه نیز تاکید شده که در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به ترمیم دیواره توری محل و نصب علائم هشداردهنده اقدام کنند.

جانشین مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر نیز با ارائه توصیه‌هایی به استفاده کنندگان از چشمه آبگرم معدنی میراحمد تنگستان اظهار داشت: از شنا کردن و ورود به آب‌های ناشناخته جدا خودداری کنید و تابلوی شنا ممنوع را جدی بگیرید.

احسان ایزدپناه با تاکید بر پرهیز از وارد شدن در آب‌های ناشناخته برای نخستین بار افزود: از شیرجه زدن در این آب‌ها خودداری  و حتما از جلیقه نجات استفاده شود.

به شهروندان و مسافران توصیه می‌شود از شنا کردن در محل‌های غیر مجاز و دارای تابلوی شنا ممنوع به شدت پرهیز شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه