پنج شنبه, 08 خرداد 1399 - Thursday, 28 May 2020
کد خبـر : 4095
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۰:۰۸

مهدی قایدی به یک‌سال حبس محکوم شد

مهدی قایدی به یک‌سال حبس محکوم شد

آوای پارسیان: بازیکن بوشهری استقلال محکوم شد علاوه بر زندان و کار اجباری در مدارس فوتبال دیه فوت احمدرضا شاکر را پرداخت کند.

مهدی قائدی استقلالبازیکن بوشهری استقلال محکوم شد علاوه بر زندان و کار اجباری در مدارس فوتبال دیه فوت احمدرضا شاکر را پرداخت کند.

به گزارش«آوای پارسیان»؛ مهدی قائدی سرانجام در پرونده جنجالی تصادف زمستان 96 مقصر شناخته شد. صبح امروز دادگاه رأی خود را در این پرونده صادر کرد که طبق آن قائدی به یک سال حبس محکوم شد. البته گفته می‌شود حکم حبس او قابل تبدیل به مجازات‌های دیگر است.

این بازیکن همچنین باید ۲۰۰ ساعت در مدارس فوتبال کار اجباری کند. قائدی همچنین محکوم شد دیه مرحوم احمدرضا شاکر را پرداخت کند. او همچنین باید بابت آسیب دیدگی خانم رهنما نیز دیه پرداخت کند. هزینه‌های خسارت به ماشین ام وی ام نیز برعهده قائدی است.

دادستان بوشهر: حکم صادره غیر قطعی است

دادستان بوشهر از رای دادگاه پرونده مهدی قائدی بازیکن بوشهری استقلال تهران خبر داد.

علی حسن‌پور اظهار داشت: مهدی قائدی به اتهام بی احتیاطی در امر رانندگی منجر به قتل غیر عمد و همچنین ایراد صدمه بدنی غیر عمدی توسط دادگاه کیفری دو بوشهر به پرداخت دیه در حق اولیاء دم مرحوم شاکر و همچنین پرداخت دیه صدمات در حق دیگر شکایت پرونده و پرداخت جزای نقدی بدل از یکسال حبس تعزیری محکوم گردیده است.

وی افزود: همچنین وی بعنوان مجازات تکمیلی، موظف به ارائه خدمات عمومی رایگان شامل 200 ساعت ارائه آموزش به نوجوانان در مدارس فوتبال شده است.

دادستان بوشهر یادآور شد: حکم صادره در خصوص وی غیر قطعی و قابل اعتراض در دادگاه تجدید نظر می‌باشد.

مادر مرحوم شاکر: دیه نمی خواستم، فقط دنبال روشن شدن حقیقت بودم

مادر احمدرضا شاکر درباره حکم این پرونده اظهار داشت: دادگاه، مهدی را به یک سال حبس تعزیری، ۳۶۰ میلیون تومان بابت دیه به ما و دختری که در خودرو حضور داشت و از ناحیه دنده آسیب دید، محکوم کرد. همچنین قائدی باید ۲۰۰ ساعت کار خدماتی شامل آموزش رایگان به بچه‌های بی‌بضاعت در آکادمی فوتبال انجام دهد.

وی افزود: قائدی می‌تواند حکم حبس خود را با سه میلیون تومان بخرد، اما برای من نه دیه گرفتن مهم بود نه چیز دیگری، فقط می‌خواستیم حقیقت اثبات شود، اینکه او خودش پشت فرمان بوده و گواهینامه نداشت. او چند شاهد آورده بود و قصه‌ها تعریف کرد که پشت فرمان نبوده، اما امروز مشخص شد که خودش راننده بوده است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه