جمعه, 17 آذر 1402 - Friday, 08 December 2023
کد خبـر : 7200
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۴۸

هشدار به رانندگان / گواهینامه این افراد ضبط می‌شود

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران گفت: رانندگان با داشتن نمره منفی ۳۰ اقدام به رانندگی در جاده‌ها ننمایند چرا که گواهینامه آنان ضبط می‌شود.

 به گزارش آوای پارسیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علی اصغر شریفی اظهار کرد:  هوای گرم تابستان شروع شده است و توصیه نمی شود که سفرهای  خود را از  ساعت ۱۱ تا ۵ بعد از ظهر شروع نمایید بلکه توصیه می شود که در  این بازه زمانی از  شروع سفر  خودداری نمایید .

 

 

وی افزود : دمای  هوا زیاد است و هر چقدر  هم که خودروی شما کولر  داشته باشد ولی در  این ساعت ها که اوج گرما است سعی  کنید از  سفر  خودداری  نمایید.

 

سرهنگ شریفی گفت : اگر  خودرو جوش  بیاورد و شما با خانواده باشید در  اوج گرما دچار  اذیت می شوید چرا که هر  جایی در  جاده نمی توان توقف  نمود و خانواده را نمی  توان پیاده کرد .

 

رییس مرکز اطلاع رسانی  پلیس راهور تهران بزرگ  بیان داشت : از  استفاده از  غذاهایی  مانند لبنیات که شما را دچار  خستگی  و خواب  آلودگی  می نماید در  طول سفر  و قبل از  آن جدا پرهیز  نمایید.

 
 

وی  گفت: سعی شود وزن وسایل همراه مانند چمدان ها را در  داخل  ماشین پخش  نمایید چرا که این کار باعث تعادل بیشتر خودرو می شود و حتی امکان سعی شود تجهیزات ایمنی مانند کپسول ، جعبه کمک های  اولیه و جعبه ابزار  در  جلوی  دست شما قرار  بگیرند و ساک و چمدان ها عقب  تر  باشند تا شما دسترسی  کامل  به تجهیزات ایمنی داشته باشید .

 

وی  توصیه داشت : رانندگان نمرات منفی و خلافی خود را قبل از  سفر  بررسی  نمایند و با داشتن نمره منفی ۳۰ اقدام به رانندگی  در  جاده ها ننمایند چرا که گواهینامه آنان ضبط  می شود .

 
نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه