شنبه, 29 دی 1397 - Friday, 18 January 2019
کد خبـر : 3175
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۳۳

اهداء اعضای ۱۸ بیمار مرگ مغزی استان

اهداء اعضای ۱۸ بیمار مرگ مغزی استان

آوای پارسیان: مسئول واحد فراهم‌آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه اهداء اعضای بیماران مرگ مغزی، ۵۰ درصد افزایش یافته است گفت: از ابتدای امسال تاکنون اعضای ۱۸ بیمار مرگ مغزی در استان بوشهر اهداء شده است.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ علیرضا باقری صبح امروز در جمع خبرنگاران از واگذاری اعضا بیمار مغزی در بوشهر خبر داد و اظهار داشت: در واپسین روزهای سال 96 خانواده سهیلا عوفی با رضایت به اهدا عضو عزیزشان که متاسفانه در پی خونریزی وسیع مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، به سه بیمار نیازمند به عضو زندگی دوباره بخشید.

وی با بیان اینکه کبد و کلیه‌های بیمار به بیمارستان سینای شیراز برای پیوند ارسال شد افزود: قلب و دریچه این بیمار مغزی نیز برداشت شد.

مسئول واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه اهداء اعضای بیماران مرگ مغزی، 50 درصد افزایش یافته است گفت: از ابتدای امسال تاکنون اعضای 18 بیمار مرگ مغزی در استان بوشهر اهداء شده است.

وی با تقدیر از روحیه نوعدوستی مردم استان بوشهر و ترویج فرهنگ اهدا عضو، بیان کرد: این مورد هجدهمین مورد اهدا عضو از ابتدای سال تاکنون در استان است در حالی که سال گذشته، 12 مورد اهدا عضو داشتیم.

باقری با بیان اینکه اعضای اهدایی هر کدام از بیماران مرگ مغزی، جان سه تا چهار نفر را نجات می‌دهد تصریح کرد: اهدای عضو می‌تواند سبب نجات چند انسان به صورت همزمان شود که البته تحقق چنین مسئله‌ای نیاز به کار فرهنگی درازمدت دارد و این در حالی است که این مهم در استان بوشهر ترویج یافته است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه